Інтравітреальні ін’єкції
Клініка "Меділюкс" пропонує у Вінниці широкий спектр медичних послуг, у тому числі інтравітреальне введення препарату. У нашій клініці лікування ряду офтальмологічних захворювань проводиться з використанням сучасних технологій за допомогою безболісних та безпечних ін'єкцій у очі. Дізнатися докладніше про метод і наших фахівців ви можете за контактним телефоном або на консультації у офтальмолога.
Що таке інтравітреальні ін'єкції
Інтравітреальна ін'єкція — це укол ліків у око. Лікування деяких захворювань вимагає доставки більшої кількості ліків до сітківки. Щоб забезпечити успішну терапію, офтальмолог вводить ліки в склоподібне тіло біля сітківки у задній частині ока.
Коли призначають ін'єкції?
Інтравітреальна доставка ліків стала золотим стандартом лікування багатьох захворювань в офтальмології. Ін'єкції в очі роблять для покращення зору при таких діагнозах:
- Неоваскулярна макулярна вікова дегенерація. Хронічне безболісне захворювання, що вражає зону у центрі сітківки, є частою причиною сліпоти, істотно знижує якість життя.
- Діабетична ретинопатія. Хвороба спричинена високим рівнем цукру в крові через діабет. Згодом надлишок цукру призводить до пошкодження сітківки.
- Оклюзія вен сітківки. Закупорка невеликої кровоносної судини, яка відводить кров від сітківки без лікування, може призвести до втрати зору.
- Увеїт. Запалення увеального тракту, що включає райдужку, циліарне тіло та судинну оболонку ока, може призвести до втрати зору.
- Набряк макули. Набрякання або потовщення макули, тобто частини ока, що забезпечує гострий центральний зір, може призвести до зниження і втрати зору.
- Ендофтальміт. Запалення внутрішніх оболонок ока, що виникає внаслідок внутрішньоочної колонізації інфекційних агентів з ексудацією у внутрішньоочних рідинах, може призвести до сліпоти.
Це не повний перелік захворювань, у яких використовується інтравітреальна ін'єкційна терапія. Іноді в рамках планової операції з видалення катаракти роблять інтравітреальну ін'єкцію антибіотиків та стероїдів. Це дозволяє уникнути необхідності використовувати краплі після операції. Метод забезпечує високу спрямовану лікарську терапію — доставку препарату в задній полюс — з мінімальною системною токсичністю.
Переваги методу
Як було зазначено, інтравітреальна ін'єкція забезпечує більш високу концентрацію препарату в цільовому органі і дозволяє уникнути супутніх небажаних побічних ефектів системного введення. Серед плюсів методу виділяють такі:
- Висока ефективність
Інтравітреальна доставка ліків забезпечує більшу кількість препарату в сітківці та склоподібному тілі. Таким чином, метод захищає око від різних побічних реакцій, які виникають під час доставки ліків іншими шляхами. Ці побічні реакції можуть включати відшарування сітківки, інфікування склоподібної рідини та кровотечу очей, які можна звести до мінімуму за допомогою інтравітреальної системи.
- Висока швидкість та безболісність
Укол у око проводиться після закапування анестезуючих очних крапель і займає близько 1 хвилини. Неприємні відчуття у пацієнта мінімальні, відсутня потреба у госпіталізації.
- Безпека
За дотримання техніки виконання процедури ризик побічних ефектів вкрай низький. У клініці "Меділюкс" інтравітреальні ін'єкції виконують висококваліфіковані офтальмологи відповідно до міжнародних протоколів.
Перед процедурою
Перед процедурою офтальмолог вивчить історію хвороби, щоб визначити необхідність та можливість інтравітреальної доставки ліків. Далі пацієнту можуть бути призначені деякі обстеження, щоб унеможливити ризики ускладнень. Наприклад, слід здати кров на коагуляцію. Також пацієнт повинен повідомити лікаря про будь-які хронічні захворювання, алергії, ліки, які він приймає, включаючи безрецептурні препарати.
Як проходить процедура
Препарати вводяться за допомогою дуже тонких голок у стерильних умовах офтальмологічного кабінету чи операційної. Від пацієнта не вимагається жодної передопераційної підготовки та не потрібно готуватися до післяопераційної реабілітації — в ній немає потреби. Є кілька рекомендацій, яких слід дотримуватись. Це обмеження фізичної активності в перші дні, захист ока від пилу, брудних рук. Докладніше про це розповість лікар після процедури. Сам алгоритм лікування виглядає так:
- Пацієнту закапують у око краплі для розширення зіниць.
- Йому пропонують зайняти зручне положення обличчям догори.
- В око закапують знеболювальні краплі.
- Спеціальний пристрій фіксує повіки, щоб пацієнт не заплющив очі під час процедури.
- Ліки вводять тонкою голкою. Пацієнт може відчувати тиск, але не біль.
Наприкінці процедури лікар може закапати протизапальні краплі для зниження ризику ускладнень. Якщо в першу добу після внутрішньоочної ін'єкції ви відчуваєте дискомфорт в очах і підвищену сльозоточивість, спостерігаєте почервоніння склери очного яблука, турбуватися не варто. Це тимчасові явища, які незабаром пройдуть. Якщо стан зберігається через день-два, зверніться до свого лікаря-офтальмолога.
Прогноз лікування, в основному, залежить від діагнозу та стану. Для покращення зору та зупинки патологічних процесів можуть знадобитися більше ніж одна ін'єкція.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Лікування офтальмологічних захворювань у МЦ "Меділюкс"
Якщо вам потрібна медична офтальмологічна допомога, консультація, послуга, зверніться до нашої клініки! Наші фахівці мають високу кваліфікацію та необхідні лікарські компетенції, щоб проводити лікування хвороб очей різної складності. Велика кількість наших пацієнтів, які успішно пройшли ін'єкційну терапію, та високий відсоток одужання — те, чим ми пишаємося. Будемо раді допомогти вам! Записатися на прийом до офтальмолога на зручний для вас час можна за контактним телефоном або на сайті.