Лікування катаракти
Зір - головний орган чуття людини. Навіть втрата зору на одне око інвалідизує та позбавляє деяких можливостей – наприклад, права на водіння авто чи роботу на виробництві. На жаль, стани, що призводять до сліпоти - не така вже й рідкість. Однією з найпоширеніших хвороб очей серед літніх пацієнтів є катаракта. Патологія проявляється характерним помутнінням кришталика, через який природна лінза не може повноцінно пропускати і фокусувати світлові промені.
Катаракта ока – захворювання, яке необхідно своєчасно діагностувати, адже від цього безпосередньо залежить успіх усіх лікувальних заходів. І, хоча в більшості випадків діагностика катаракти не викликає труднощів, все ж таки краще звернутися до кваліфікованого і досвідченого фахівця. У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС професійні офтальмологи готові надати повний спектр послуг.
Симптоми катаракти
Патогенез захворювання визначає всі поширені прояви помутніння кришталика:
- У центрі ока, за зіницею видніється молочно-біла пляма (так зване більмо). Але на початкових стадіях макроскопічні прояви можуть бути відсутніми або ледве помітними. Набагато краще помутніння видно при біомікроскопії ока.
- Суб'єктивно пацієнт може відзначати зниження гостроти зору, появу мушок перед очима, розмиті та розмиті образи. Все це виникає внаслідок того, що прозорі білки у складі кришталика змінюють свою просторову будову та стають непрозорими.
- Також навколо джерел світла з'являється гало – специфічні блискучі кола. Цей симптом характеризує різні хвороби очей, але може також допомогти в діагностиці.
- Погіршення зору в нічний час, і навпаки - болючі відчуття в очах при впливі потужних джерел світла.
- До речі, при катаракті носіння окулярів та лінз зовсім не покращує ситуацію.
На пізніх стадіях діагностувати катаракту неважко. Професіоналізм лікаря полягає в тому, щоб запідозрити захворювання на початковій стадії, коли можна дообстежити пацієнта за допомогою інструментальних методів та верифікувати діагноз. Чому важливо вчасно встановити діагноз? Тому що існує низка препаратів, прийом яких може сповільнити прогресування хвороби та відстрочити оперативне втручання.
Причини катаракти
До кінця невідомо, чому виникає хвороба. У літньому віці внаслідок природних процесів денатурації білків структури кришталика стають непрозорими. Але вчені й досі не можуть з'ясувати точну причину вродженої катаракти. Чинники ризику виникнення вродженої катаракти:
- Деякі ендокринні захворювання матері з декомпенсацією під час вагітності.
- Інфекційні захворювання матері.
- Прийом медикаментів з деяких груп (вагітним можна приймати лише дозволені медикаменти).
Наслідки невчасного лікування
Якщо катаракта прогресує одному оці, пацієнт не втрачає зір остаточно. Але при розвитку двостороннього патологічного процесу виникає поступова та необоротна втрата зору. Причому, за кілька років хворий ледве розрізняє темряву та світло. З прогресуванням хвороби перед очима з'являється абсолютно чорний екран. Також є дослідження, які статистично доводять підвищення ризику виникнення інших офтальмологічних проблем при нелікованій катаракті.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Лікування
Як уже було сказано, єдиний стовідсотково ефективний спосіб вирішити проблему – оперативний. Вилучення катаракти включає два етапи:
- Деструкцію рідного кришталика.
- Імплантацію ІОЛ (інтраокулярної лінзи) - "штучного кришталика".
ІОЛ сильно відрізняються, залежно від якості виробництва, матеріалів та призначення. У деяких випадках достатньо встановити стандартний кришталик, тоді як низка випадків вимагає імплантації дорогих лінз. У будь-якому випадку заміна кришталика є єдиним на сьогоднішній день порятунком від катаракти. Тому всі пацієнти повинні турбуватися про своє здоров'я та оперуватися радикально за показаннями.
Тим більше, що втручання майже не має протипоказань. А якщо вас турбує питання "як відбувається операція", зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом для отримання консультації.