Лікування пієлонефриту
Серед великого різноманіття запальних патологій нирок найбільш розповсюдженим являється пієлонефрит. Це запалення канальцевого апарату нирки. На відміну від гломерулонефрита, при пієлонефриті вражаються області органа, які відповідають за аккумуляцію та відведення сечі. Тому з одного боку захворювання не чинить такої серйозної небезпеки, а з іншої - набагато частіше розвивається.
І звичайно ж, на відміну від гломерулонефриту, діагностикою та лікуванням пієлонефриту займається лікар-уролог. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС можна впевнитись у тому, що патологія ця нескладна та цілком виліковна. Адже все залежить від адекватності терапевтичної схеми, яку наші спеціалісти призначають розмірковано та з оглядом на міжнародні рекомендації.
Причини пієлонефриту
В більшості випадків захворювання має бактеріальну етіологію. Також в більшості випадків пієлонефрит являється висхідним - тобто, інфекція підіймається до нирки з нижніх сечових шляхів через сечівник. Взагалі класифікація захворювання за етіологією, патогенезом та “гостротою” цілком логічна, адже це зумовлює терапевтичну тактику. В залежності від збудника обирається антибактеріальний препарат, в залежності від патогенезу лікуються супутні захворювання та причини пієлонефриту, а залежно від гостроти - вираховується доза препаратів та тривалість лікування.
Які ще варіанти хвороби бувають?
- В залежності від сторони ураження, виділяють лівобічний, правобічний та двосторонній пієлонефрит.
- В залежності від умов виникнення, первинний та вторинний (який розвинувся в результаті іншого захворювання).
- За характером виділяють не тільки гострий та хронічний, але й рецидивуючий ПН.
- В залежності від прохідності сечових шляхів, обструктивний та необструктивний (перший часто є результатом міграції каменів).
- В залежності від складу секрету, гнійний та серозний.
- Також виділяють ускладнення - від абсцеса нирки до гострої ниркової недостатності.
Симптоми пієлонефриту
Існує багато проявів запалення мисково-чашкової системи. Але найбільш яскраві симптоми - наявність високої температури та болі в попереку. Саме в поєднанні ці два прояви дають змогу запідозрити саме пієлонефрит. Адже болі окремо можуть свідчити про напад ниркової кольки, а висока температура - про грипп, ангіну або пневмонію. Гострий пієлонефрит як правило супроводжується більш яскравою клінікою.
Температура тіла може сягати 39 *С, а болі бути виснажливими та гострими. Хронічне запалення на початку турбує менше, але з часом рецидиви стають все більш яскравими, а при наростанні явищ ниркової недостатності шкіра набуває землистого відтінку, з’являються набряки на обличчі, біль в попереку стає постійним і тупим.
З сечею може виділятись гній. Але частіше сеча просто стає каламутною, що підтверджується її мікроскопією (велика кількість лейкоцитів). Під час сечовипускання пацієнтів також турбує біль та печіння, з’являються постійні позиви, а повного полегшення не настає.
Діагностика пієлонефриту
Базується в першу чергу на загальному аналізі сечі та УЗД нирок. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС можна здати експрес-тест на виявлення збудників у сечі та антибіотикограмму. Це таблиця, в якій вказана чутливість висіяних збудників до основних видів антибіотиків. Інколи для уточнення діагнозу доводиться призначати екскреторну урографію (рентгенівску або КТ-шну). Це також можливо зробити в стінах МЕДІЛЮКС, не вистоюючи черги в інших центрах.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як лікувати пієлонефрит?
Пієлонефрит лікується консервативно, якщо не доводити до розвитку ускладнень. Будь-які ускладнення потребують довготривалого, дороговартісного, а часто і хірургічного лікування. Тому не треба чекати гектичної температури вдома. Записуйтесь на прийом до кваліфікованого спеціаліста при появі будь-яких симптомів.