Ревматолог
Консультація ревматолога рекомендована пацієнтам із підозрою на запальне або аутоімунне захворювання суглобів, сполучних тканин. Вказувати на це можуть біль у суглобах, набряк та обмеження рухливості, локальна температура, деформація.
Медичний центр "Меділюкс" у Вінниці запрошує записатися на прийом до лікаря ревматолога та гарантує високий рівень послуг. Клініка обладнана необхідним діагностичним обладнанням для швидкого встановлення точного діагнозу. Лікарі мають значний досвід лікування ревматичних захворювань. А фізіотерапевтичне відділення дозволяє нам практикувати комплексний терапевтичний підхід.
Що таке ревматологія
Ревматологія — область в медицині, яка займається вивченням нетравматичних запальних, у тому числі аутоімунних захворювань суглобів та сполучних тканин.
На жаль, ревматичні захворювання досить поширені зараз, і кількість хворих людей збільшується з кожним роком. Вони часто виникають, коли імунна система атакує та пошкоджує власні тканини організму. Ця атака викликає запалення (набряк і роздратування) у різних частинах вашого тіла. Аутоімунні захворювання можуть вражати шкіру, очі та внутрішні органи, а також суглоби, м'язи та кістки.
Багато типів патологій цього виду нелегко розпізнати ранніх стадіях. Лікарі в ревматології спеціально навчені виконувати детективну роботу, необхідну для виявлення причини набряку та болі. Тобто роль ревматолога полягає у діагностиці типу захворювання та його лікуванні не хірургічними методами.
Важливо поставити правильний діагноз на ранній стадії, щоб можна було розпочати відповідне лікування якомога раніше, щоб розробити індивідуальну програму лікування та досягти хороших терапевтичних результатів.
Які захворювання лікує ревматолог
Ревматичні захворювання — це термін, що використовується для позначення багатьох станів, які вражають суглоби, м'язи, кістки та сполучні тканини. Найбільш поширеними є остеоартрит, коли хрящ усередині суглоба руйнується, та ревматоїдний артрит, артрози, нез'ясованої етіології, коли імунна система організму атакує тканини суглоба. Також ревматолог діагностує та лікує:
- Хвороба Бехтерева: це тип артриту, який викликає скутість хребта через запалення суглобів та тканин хребта. Згодом запалення може призвести до зрощення кісток хребта, повної нерухомості і, як наслідок, інвалідності.
- Подагра: тип запального артриту, що викликає сильні напади болю, які зазвичай починаються з великого пальця ноги. Подагра розвивається через високий рівень сечової кислоти в організмі, внаслідок чого в суглобах утворюються гострі голчасті кристали, які призводять до запалення та болю.
- Ювенільний ідіопатичний артрит: аутоімунне запалення суглобів та інших частин тіла у дітей, яке може тривати від кількох місяців до всього життя.
- Псоріатичний артрит: запалення суглобів і сполучних тканин на тлі псоріазу — аутоімунного захворювання, що також вражає шкіру та внутрішні органи.
- Склеродермія: при цьому захворюванні організм виробляє занадто багато колагену внаслідок аутоімунної реакції. Надлишок колагену створює ділянки шкіри, які стають щільними та твердими.
- Системний червоний вовчак: хвороба викликає запалення у всьому організмі і вражає шкіру, серце, суглоби, нирки та легені.
- Синдром Шегрена - це стан, при якому імунна система атакує залози, які створюють вологу в таких органах, як очі та рот. Симптомами цього захворювання часто є сухість очей та рота, болі в суглобах та м'язах, а також втома.
- Ревматична поліміалгія - запальне захворювання, яке викликає біль та скутість у плечах та м'язах шиї. Симптоми зазвичай посилюються вранці, можуть бути дуже серйозними і часто послаблюються під час руху.
- Реактивний артрит: цей стан може виникнути як частина реакції організму на бактеріальну інфекцію. Симптомами є запалення очей, суглобів та сечовивідних шляхів.
Хоча сімейні лікарі можуть лікувати деякі з цих захворювань, вони з високою ймовірністю направлять пацієнтові до ревматолога, оскільки цей лікар є експертом у цій сфері.
Коли потрібно звернутися до ревматолога
Ось кілька причин звернутися до ревматолога:
- Діагностований артрит, інше ревматичне або аутоімунне захворювання.
- Біль, скутість та припухлість у кількох суглобах — явні ознаки того, що у вас проблема, на якій спеціалізується ревматолог.
- У сімейному анамнезі є випадки ревматизму, остеопорозу, артриту та інших захворювань.
- Присутнє почуття скутості вранці у спині та суглобах, яке триває понад 30 хвилин.
- За результатами профілактичного огляду в аналізах виявлено певні маркери, що вказують на можливість розвитку ревматичних захворювань.
Деякі захворювання на ранніх стадіях діагностувати складно. Але краще звернутися до фахівця раніше ніж пізніше. Без лікування ці захворювання можуть призвести до незворотного ушкодження суглобів.
Як відбувається огляд у ревматолога
Візит до ревматолога починається з розмови. Лікар розпитає про скарги, спосіб життя, сімейну історію здоров'я. Щоб оцінити суб'єктивні та об'єктивні симптоми, фахівець проводить медичний огляд. Візуальний огляд, пальпація суглобів, м'язів допомагає виявити такі ознаки, як набряк, скутість та біль. Лікар може попросити пацієнта порухати зап'ястями, плечима, стегнами, щоб перевірити діапазон рухів.
Безліч різних тестів допомагають ревматологам діагностувати аутоімунні та запальні захворювання, у тому числі:
- Аналіз крові. Прикладами таких аналізів крові є: антинуклеарні антитіла (ANA), ревматоїдний фактор (RF) та швидкість осідання еритроцитів (ESR). Якщо ви маєте позитивний результат одного з цих тестів, розгляньте можливість зустрічі з ревматологом, щоб визначити, чи можуть ваші симптоми вказувати на приховане захворювання.
- Аналізи суглобової рідини перевіряють характер ураження тканин — інфекційний, бактеріальний.
- Візуальні випробування. Ці тести показують ознаки пошкодження суглобів та інших тканин. До таких досліджень належать рентгенографія, МРТ, УЗД, КТ, тест щільності кісткової тканини.
Усі ці результати будуть об'єднані для визначення джерела симптомів пацієнта та розробки індивідуального плану лікування. Також лікар дасть рекомендації щодо способу життя, які допоможуть зменшити хворобливі симптоми.
Методи лікування у ревматології
Рекомендації щодо лікування можуть включати:
- Медикаментозну терапію (НПЗЗ, кортикостероїди).
- Фізіотерапію та мануальну терапію.
- Масаж.
- ЛФК.
План лікування розробляється для кожного пацієнта індивідуально, оскільки немає однакових клінічних випадків та однакових пацієнтів. Деяким пацієнтам лікар ревматолог може рекомендувати операцію для відновлення рухливості ураженого суглоб, коли консервативні методи не допомагають.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Записатися на прийом до ревматолога у Вінниці
Лікувальний діагностичний центр "Меділюкс" у Вінниці запрошує всіх бажаючих звернутися для діагностики і лікування ревматоїдного захворювання до кращих ревматологів регіону. Сучасні технічні можливості та високий рівень підготовки фахівців дозволяють гарантувати, що ви отримаєте високоякісні медичні послуги. Ми практикуємо комплексний підхід, щоб лікувати не тільки пошкоджені на момент обстеження тканини, а й хворобу повністю. Це дозволяє розраховувати на довгостроковий позитивний ефект. Запис доступний за телефоном 0 (800) 331 429 та на сайті.