Ударно-хвильова терапія в урології
На сьогоднішній день медична наука пропонує багато перспективних лікувальних напрямків, пов’язаних з дією фізичних факторів. Доведену ефективність мають лікувальні масажі, гідротерапія, використання сольових розчинів та адсорбентів тощо. Ударно-хвильова терапія, що лікує захворювання багатьох систем органів, з’явилась в Україні не так давно. Тим не менш, вже зараз ми можемо оцінити результати застосування методу у боротьбі з простатитом, травмами та іншими патологіями. Найбільше розповсюдження методика отримала в травматологоії та свою ланку має і в урології.
Gymna ShockMaster
Які хвороби сечовидільної системи допомагає подолати ударно-хвильова терапія?
Методика УХТ базується на впливі акустичних хвиль високої частоти на живі тканини. Під дією акустичних ударів в них виникає каскад реакцій, специфічний для кожного типу тканини. Так, м’язи зазвичай розслабляються, в шкірі виникає перебудова волокон та активуються процеси регенерації, а в паренхіматозних органах прискорюються обмінні процеси. В урології метод зазвичай використовують для лікування наступних захворювань:
- Хронічний калькульозний простатит. Це захворювання передміхурової залози, що характеризується періодичними епізодами запалення простати з наступним утворенням камінців у протоках. Це проявляється больовим синдромом, дискомфортом в області промежини, нерідко лихоманкою, порушенням сечовипускання та іншими проблемами.
- Еректильна дисфункція. Захворювання може бути наслідком простатиту або інших патологій сечостатевої системи. При цьому дія звукових хвиль має стимулюючий вплив та сприяє нормалізації ерекції.
- Хвороба Пейроні
Переваги методу
Головним плюсом ударно-хвильової терапії безумовно є мінімум протипоказів та небажаних ефектів. Метод являється неінвазивним, тобто при роботі з апаратом цілісність шкірних покривів не порушується, а сама процедура не викликає хворобливого відчуття. Лікування проводиться в амбулаторних умовах, одразу ж після процедури пацієнт йде додому та повертається до звичного життя.
При виконанні УХТ відсутній ризик інфікування. Метод цілком безпечний, не потребує навіть місцевого знеболення. Спеціальна підготовка до процедури не потрібна. Часто вистачає всього лише декількох сеансів для досягнення стійкого ефекту. А полегшення загального стану та зменшення болю пацієнт відмічає вже після першої процедури.
Покази до процедури ударно-хвильової терапії:
- Больовий синдром при захворюваннях передміхурової залози, який не ліквідується при медикаментозній підтримці.
- Наявність конкрементів у протоках простати.
- Еректильна дисфункція різноманітного генезу.
- Синдром хронічного тазового болю.