Бронхоскопія (фібробронхоскопія) у Вінниці

Бронхоскопія (фібробронхоскопія)  – ендоскопічне дослідження, яке дозволяє виконувати візуальний огляд дихальних шляхів, проведення ендоскопічних маніпуляцій і забору матеріалу для різних видів досліджень. Під час бронхоскопії тоненька трубка (бронхоскоп) проводитиметься через ваш ніс або рот і далі через горло в легені. Цей метод високоінформативний при вивченні стану внутрішньої поверхні часткових, сегментних і субсегментних бронхів, визначенні прямих і непрямих ознак ураження легенів і органів середостіння. Він дозволяє візуально дослідити поверхню трахеї та бронхіального дерева і, при потребі, видалення сторонніх тіл і для уточнення діагнозу застосовувати біопсію.  

Навіщо виконують бронхоскопію?

Бронхоскопію зазвичай виконують для виявлення причин та проблем із легенями. Наприклад, ваш лікар може призначити Вам процедуру через кашель, що довго не проходить або підозрілих знахідок на рентгенівських знімках. Бронхоскопію так само виконують і з лікувальною метою, наприклад для санації легень, внутрішньолегеневого введення антибіотиків, видалення гнійного вмісту з трахеї та бронхів, альвеолярно-легеневого лаважу.

Показання та протипоказання

Бронхоскопія, як і будь-який інший вид дослідження, має свої показання та протипоказання. Тому перед бронхоскопією завжди проводиться консультація лікаря, під час якої з’ясовується наявність існуючих захворювань (в т.ч. і алергії на медикаменти або продукти харчування) і визначається загальний стан пацієнта. Однак, слід врахувати, що в екстрених випадках, коли бронхоскопія є життєворятівною, вона може бути виконана незалежно від наявності протипоказань.  

Враховуючи інвазивність ендоскопічного втручання, можливість виникнення ускладнень, воно має бути проведено за визначеними показаннями і за направленням лікаря. Лікар-ендоскопіст має право скасовувати ендоскопічні втручання, виходячи з показань і стану пацієнта, призначати альтернативні обстеження чи консультації інших спеціалістів.

Показання та протипоказання визначаються галузевими стандартами охорони здоров’я.

Умови виконання дослідження

Бронхоскопія проводиться в положенні пацієнта сидячи на стільці, або лежачи на тапчані. Дослідження виконується виключно натще, щоб уникнути ускладнення – закидання в дихальні шляхи їжі або води. Також, пацієнт має припинити вживати їжу та пити не менше ніж за чотири години до проведення бронхоскопії.

Найчастіше використовується місцеве знеболення, щоб проведення ендоскопа було безболісним і для пригнічення кашльового рефлексу. Крім місцевого нанесення знеболювального розчину або гелю за необхідністю можливе використання знеболення сублінгвально та у вигляді інгаляцій, спреїв.

 Будь-які медикаменти в день дослідження можуть бути прийняті лише з дозволу лікуючого лікаря, в тому числі седативні і БАДи, лікар має бути поінформований про ліки, які пацієнт приймає систематично і відміна яких може дестабілізувати стан пацієнта. При використанні антикоагулянтів проводять корекцію медикаментозного лікування з подальшим відновленням схеми прийому антикоагулянтів після проведення бронхоскопії. Деякі препарати можна буде прийняти трохи згодом, після виконання бронхоскопії.

Хворим на бронхіальну астму обов’язково треба мати при собі інгалятори з протиастматичними препаратами, в тому числі для зняття нападу бронхоспазму.
Підготовка до бронхоскопії пацієнтів, що страждають на серцево-судинну патологію, здійснюється індивідуально: заздалегідь має бути стабілізована гемодинаміка, усунені прояви застійної серцевої недостатності, відміняються антиагреганти та антикоагулянти.

Що відчувають пацієнти при бронхоскопії?

  • Відчуття оніміння і легкої закладеності носа, труднощі при ковтанні слини – наслідок анестезії;
  • Саме дослідження безболісно, ​​як і проведення біопсії;
  • Вам не загрожує задуха, так як сам бронхоскоп тонше трахеї і бронхів, крім того – самостійне дихання, в процесі дослідження, не порушується.

Діагностичні або лікувальні заходи, які можуть виконуватися під час процедури:

  • Біопсія слизової оболонки або новоутворення з метою подальшого морфологічного дослідження;
  • Змив зі стінок бронхів – для виявлення бактерій, атипових клітин;
  • Лаваж бронхіального дерева – введення фізрозчину в бронхи дрібного калібру;
  • Санація бронхолегеневої системи – усунення слизу, гною, вмісту кіст, що скупчилися на стінках бронхів.

Лікарі-ендоскопісти в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Собко Вадим Сергійович

Лікар - ендоскопіст

Цмок Сергій Васильович

Лікар - ендоскопіст

Наші ціни на Бронхоскопію у Вінниці

Послуги бронхоскопії Ціна, грн
Діагностична бронхоскопія
2000
Санаційна бронхоскопія (первинна)
2000
Санаційна бронхоскопія (повторна)
1800
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису