МРТ гіпофіза
МРТ гіпофіза – без перебільшення є основним методом діагностики захворювань такого маленького але такого важливого для життя людини органу як гіпофіз. Зважаючи на малі розміри та особливості його анатомічної «прописки» в організмі людини, в світі досі не знайдено кращого методу для вивчення його структури та будови, ніж МРТ. Обстеження гіпофіза дає можливість вже на ранніх стадіях діагностувати новоутворення цього органу, а також оцінити зв'язок процесу з оточуючими його анатомічними ділянками, хіазмою та зоровими нервами.
Лише при МРТ гіпофіза можна візуалізувати наявність новоутворень, розмір яких не перевищує 0,6 см. А сучасний томограф Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла, який встановлений у медичному центрі МЕДІЛЮКС, з легкістю допоможе вам у правильній діагностиці.
Покази до МРТ гіпофіза зазвичай пов’язані з різким порушенням зору або ж з порушенням нормального вироблення певних гормонів. Пацієнтів турбують наступні скарги:
- Часті головні болі з неуточненою або нечіткою локалізацією.
- Різка втрата звичної гостроти зору.
- Швидке та не пов’язане з іншими захворюваннями підвищення внутрішньоочного тиску.
- Звуження полів зору.
- Підвищення рівня пролактину та інших гормонів, які виділяються гіпофізом.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Що показує МРТ гіпофіза?
Гіпофіз, не дивлячись на свій скромний розмір, є однією із основних гормонопродукуючих залоз організму. Локалізацією його у мозку є анатомічне утворення під назвою турецьке сідло.
Часто гіпофіз називають командним пунктом організму адже він має можливість контролювати синтез гормонів іншими ендокринними залозами. З вище сказаного можна зробити висновок, що правильна робота цього «малюка» є вкрай важливою для організму, саме тому для нас так важливо мати змогу оцінити його діяльність. Отже, МРТ гіпофіза може нам показати наявність таких станів як:
- Аденома гіпофіза.
- Аденокарцинома гіпофіза.
- Фізіологічна інволюція гіпофіза.
- Синдром порожнього турецького сідла.
В свою чергу аденоми гіпофіза класифікують залежно від розміру:
- Мікроаденоми (менше 10 мм).
- Макроаденоми (більше 10мм).
- Гігантські аденоми ( більше 40мм).
Та від здатності до синтезу гормонів:
- Гормонопродукуючі. Можуть бути різних видів, та спровокувати розвиток різних ендокринних станів та захворювань.
- Ті, що не продукують гормони.
Протипоказами до МРТ гіпофізу є:
- Наявність у хворого старих екземплярів кардіостимуляторів чи водіїв ритму.
- Металевих імплантів (за виключенням імплантів з титану, який є парамагнетиком та майже не взаємодіє з магнітним полем томографу).
- Хворі з цукровим діабетом, що регулюють рівень цукру за допомогою інсулінової помпи.
- Індивідуальна непереносимість контрасту.
- Декомпенсована ниркова недостатність.
До відносних протипоказів належать ( у випадку проведення дослідження з контрастуванням):
- Вагітність у І триместрі.
- Грудне вигодовування.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як проводиться МРТ гіпофізу?
Дослідження в середньому триває близько 20-30 хвилин. В цей час дуже важливо мінімізувати активність, оскільки зайві рухи можуть погано вплинути на точність результатів. Під час самого обстеження пацієнт лягає на комфортну висувну кушетку томографу, яка контролюється лікарями з операторської кімнати. Звідти з вами завжди на зв’язку будуть наші лікарі.
Переважна більшість обстежень проводиться із додатковим контрастуванням. Враховуючи невеликий розмір гіпофізу, це дозволяє більш точно оцінити його анатомічну структуру, а при наявності новоутворень оцінити їх розмір та зв'язок з прилеглими тканинами.
Контрастну речовину вводять внутрішньовенно, а виведення її проходить фізіологічним шляхом із сечею. У якості контрасту використовується абсолютно безпечна речовина на основі гадолінію.