МРТ кульшового суглоба
МРТ кульшового суглоба – це метод сучасної діагностики, який з часів своєї появи достатньо міцно тримається на місці лідера, так званого «золотого стандарту», при обстеженнях патологій кульшового суглобу
Чому при патологіях кульшового суглоба потрібна саме МР-томографія?
МРТ кульшового суглоба
Особливим цей метод в першу чергу робить його висока діагностична цінність, а також безпечність для пацієнтів. Лише МРТ дозволяє оцінити анатомію та функціональний стан кульшового суглоба одночасно. Це можливо завдяки високій роздільній здатності знімків, які отримуються наприкінці обстеження. Завдяки результатам МРТ дослідження лікар має можливість оцінити суглоб у будь-якій площині, оцінити стан сухожилків, м’язових волокон, хрящів, нервово-судинного пучка, та навіть стан кісткового мозку.
Для лікаря це надзвичайно цінна та корисна інформація, для пацієнта ж - впевненість у виборі тактики лікування та правильності прийняття рішень лікарем при діагностиці будь-яких патологій. Варто наголосити і на безпечності МРТ кульшового суглобу.
У порівнянні із класичним рентгенологічним дослідженням, при МРТ кульшового суглобу не відбувається ніякого опромінення пацієнта. В основі методу лежить явище ядерного магнітного резонансу та дії магнітного поля апарату. До речі, про апарат - у нашому центрі МЕДІЛЮКС встановлений один із світових представників цієї техніки, «мерседес» серед томографів Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла.
Коли потрібно проводити МРТ кульшового суглоба?
Показів до МРТ кульшового суглоба існує безліч, починаючи від такої розповсюдженої серед людей похилого віку проблеми, як перелом голівки стегнової кістки, та закінчуючи банальними болями у цій ділянці.
Враховуючи складну анатомію та неймовірно відповідальну роботу, яку виконує кульшовий суглоб, діагностика цього анатомічного утворення має бути напрочуд точною. Ось лише неповний перелік показів до цього обстеження:
- Больові відчуття в ділянці кульшового суглоба.
- Ревматичні захворювання.
- Вивихи, набряк суглоба.
- Розрив суглобової капсули.
- Пухлини кістки і м’яких тканин.
- Інфекційні захворювання.
- Хвороба Пертеса.
- Дисплазія кульшових суглобів.
- Контроль в післяопераційному періоді.
- Перед виконанням ендопротезування суглобу.
Протипокази до МРТ кульшового суглоба
МРТ кульшового суглобу - абсолютно безпечний вид обстеження для кожної людини. Втім, навіть у такого методу існують протипокази. Пов’язані вони в першу чергу з магнітним полем, що створює томограф. Тому майже усе металеве буде «примагнічуватись» до апарату. Існують так звані метали парамагнетики, які майже не реагують з магнітним полем апарату. З парамагнітними імплантами обстеження дозволене. Але зараз більш детально про те що ж є протипоказом:
- Кардіостимулятори та штучній водії ритму старих екземплярів.
- Штучні металеві імпланти з феромагнітних металів.
- Кохлеарні слухові апарати.
- Інсулінові помпи.
- Вага тіла пацієнта більше 130 кг.
- Наявність у пацієнта кровоспинних кліпс на аорті, та судинах головного мозку.
- Вагітність у І триместрі та грудне вигодовування (у випадку проведення дослідження із контрастуванням).
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як проводиться МРТ кульшового суглоба?
МРТ кульшового суглобу у нашій клініці МЕДІЛЮКС скоріше нагадує заспокійливу прогулянку, аніж серйозне випробування. Все це завдяки нашим спеціалістам, які з максимальним комфортом для пацієнта проводять це обстеження.
Ви можете обрати будь-який зручний час та день дослідження. Більше того, одразу після закінчення обстеження ви можете повернутись до звичних справ. МРТ кульшового суглоба не вимагає жодної спеціальної підготовки. Вам достатньо лише прийти у клініку, лягти на зручну кушетку та розслабитись.
При цьому до вас буде лише одне прохання – робити якомога менше рухів, для того щоб зображення вийшло максимально точним. При потребі можна виконати МРТ кульшового суглобу із контрастом. У якості контрасту використовується речовина на основі гадолінію, який є абсолютно безпечним для вашого організму. Контраст вводиться внутрішньовенно перед дослідженням, а вже через 24 години повністю виводиться з організму природнім шляхом із сечею.