МРТ ліктьового суглоба
МРТ ліктьового суглоба – це сучасний неінвазивний метод обстеження, який завдяки своїй високій інформативності на сьогоднішній день вважається найкращим. Він кращий у своїй діагностичній цінності у порівнянні з будь-яким іншим існуючим на сьогодні методом обстеження цієї анатомічної ділянки.
Переваги МРТ ліктьового суглоба
Тільки МРТ ліктьового суглоба дозволяє абсолютно точно оцінити як м’які тканини, так і кісткову складову суглобу – і все це в одному дослідженні. В свою чергу, можливість оцінити усі без виключення анатомічні складові ліктьового суглобу, дає лікарю змогу оглядати суглоб пошарово, з усіма його зв’язками, сухожилками, м’язами та навіть судинно-нервовим пучком.
Враховуючи це, лікар без вагань зможе підібрати правильну лікувальну тактику, або ж навпаки - виключити хвороби, яких насправді немає у пацієнта. Чималу роль у такій любові до цього методу відіграє його безпечність. Адже в основі МРТ ліктьового суглобу лежать процеси, які у порівнянні з рентгенологічним обстеженням не опромінюють пацієнта. Тому при необхідності МРТ ліктьового суглоба можна повторювати стільки разів, скільки вам потрібно і при цьому не хвилюватись за наслідки цього обстеження.
Покази для проведення МРТ ліктьового суглоба:
- Біль в ліктьовому суглобі.
- Артрити (специфічні і неспецифічні запалення суглоба).
- Артроз (зменшення об’єму рухів в суглобі, як правило з больовими відчуттями).
- Бурсит (запалення суглобової капсули).
- Синовіїт (запалення сполучнотканинних оболонок).
- Підозра на наявність новоутворень (цей діагноз може запідозрити лише спеціаліст на підставі об’єктивного огляду).
- Скутість та зниження рухливості суглобу (не обов’язково прояв артрозу).
- Інфекції кісткової тканини (остеомієліт).
- Переломи (в тому числі, спонтанні).
Ці покази можуть бути симптомами різноманітних захворювань, тому варто не ігнорувати їх, а одразу розпочати з діагностики та лікування цих станів.
Протипокази до МРТ ліктьового суглоба
Хоча метод МРТ і визнаний одним із самих безпечних, втім існують певні проти покази, які стосуються саме технічних особливостей проведення дослідження. Річ у тім, що навколо себе томограф створює потужне магнітне поле і все металеве, що є навколо, притягується до нього. Саме тому наведене нижче є протипоказом до МРТ ліктьового суглоба:
- Кардіостимулятори та штучні водії ритму, особливо старих зразків.
- Металеві конструкції в тілі – наприклад імпланти ( за виключенням імплантів з титану, який є парамагнетиком та не взаємодіє з магнітним полем томографу).
- Наявність у хворого інсулінової помпи.
- Слухові апарати кохлеарного типу.
- Кровоспинні кліпси на великих судинах та на судинах мозку.
Окремо виділяють протипокази до МРТ ліктьового суглоба з контрастуванням
- Вагітність у І триместрі.
- Грудне вигодовування.
- Печінкова та ниркова недостатність.
- Індивідуальна непереносимість контрасту.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як проводиться МРТ ліктьового суглоба?
Спершу вам необхідно визначитись зі зручною для себе датою та часом обстеження. Варто зауважити, що МРТ ліктьового суглоба не вимагає жодної попередньої підготовки.
Вам не потрібно дотримуватись дієт та жодних режимів. Більше того, одразу після дослідження ви одразу зможете повернутись до своїх звичних справ. МРТ у нашому центрі МЕДІЛЮКС проводиться на сучасному обладнанні Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла, а керують процесом досвідчені лікарі міста.
Цей тандем гарантує найвищий клас результату обстеження. Саме обстеження зазвичай триває близько 30 хвилин, впродовж яких пацієнт лежить на зручній висувній кушетці томографу. З ним завжди на зв’язку наші лікарі.
Все що треба робити пацієнту - спокійно та без зайвих рухів лежати, аби зображення, отримане наприкінці обстеження, вийшло максимально чітким та точним. Також у нашому центрі є можливість проведення МРТ ліктьового суглоба із контрастуванням, що підвищує інформативність та дає максимально чітке розуміння розповсюдженості патологічного процесу.
В основі контрасту використовується речовина на основі гадолінію, який є абсолютним безпечним для здоров’я пацієнта. Контрастна речовина вводиться внутрішньовенно перед початком обстеження, а вже через 24 години повністю виводиться із організму фізіологічним шляхом.