МРТ плечового суглоба
МРТ плечового суглобу – це метод діагностики, без якого зараз важко уявити сучасну ортопедію та травматологію. Безпечний та інформативний, безболісний та швидкий. Для лікарів МРТ є справжньою знахідкою, адже завдяки їй вони можуть просторово уявити кожен суглоб, оцінити всі його структури. А у разі необхідності зробити висновки щодо проведення оперативного втручання чи, навпаки, консервативного лікування пацієнта.
Чому при патологіях плечового суглобу потрібна саме МР-томографія?
МРТ плечового суглоба
Причина успіху криється у роздільній здатності МРТ у порівнянні зі звичайним рентгенологічним обстеженням. МРТ плечового суглобу дозволяє оцінити стан зв'язок, суглобових поверхонь, сухожилків, м’язів та навіть таких мілких структур, як судини та нерви. А отже, дозволяє, у прямому сенсі цього слова побудувати тривимірну модель плечового суглоба та оглянути її у найдрібніших деталях.
Саме це і потрібно при огляді такого складного за анатомічними особливостями суглобу. Завдяки цій складності досягається неймовірна амплітуда рухів плечового суглобу, проте звідси витікають і його слабкі місця та висока схильність до травмування. МРТ плечового суглобу може виявити хвороби на ранніх стадіях, що не під силу іншим методом.
Покази до проведення МРТ плечового суглоба
Отже,показами до проведення МРТ плечового суглоба є
- Побутові та спортивні травми.
- Наслідки перенесених травм – розрив сухожилків чи зв'язок, розрив суглобової капсули, внутрішньосуглобові переломи.
- Обмежена фізіологічна рухомість суглоба.
- Дегенеративні зміни в суглобі.
- Хронічний біль та набряк суглобу.
- Запальні стани – артрит, синовіїт, бурсит.
- Артроз плечового суглобу.
- Пухлини м’яких тканин чи метастази в ділянці плечового суглобу.
- Ревматологічні захворювання.
- Пошкодження ротаторної манжети плечаю
- Інфекційні захворювання – підозра на остеомієліт.
Кому протипоказано МРТ плечового суглоба
Не дивлячись на усю безпечність та відсутність шкідливого впливу на здоров’я, до МРТ плечового суглоба все ж існують протипокази:
- Наявність у пацієнта штучного водія ритму чи кардіостимулятора.
- Металеві імпланти (за виключенням імплантів з титану, який є парамагнетиком та майже не взаємодіє з магнітним полем томографу).
- Слухові апарати у внутрішньому вусі.
- Кровоспинні кліпси на судинах головного мозку.
- Інсулінові помпи.
- Вагітність у І триместрі (відносний протипоказ).
Окремо можна винести протипокази до МРТ плечового суглоба з контрастом
- Індивідуальна непереносимість контрастної речовини.
- Гостра та хронічна ниркова недостатність.
- Печінкова недостатність.
- Вагітність у І триместрі.
- Грудне вигодовування.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як підготуватись до обстеження?
Для проведення МРТ плечового суглоба не існує жодної спеціальної підготовки. До того ж метод абсолютно безпечний адже в основі методу відсутнє опромінення. Сама процедура триває до 30 хвилин і все, що вам потрібно буде робити, це лежати на зручній кушетці та максимально обмежити свою рухливість. Весь час обстеження з вами будуть наші лікарі, які контролюватимуть ваш стан та зроблять все необхідне для успішного виконання обстеження.
Зазвичай при умові використання настільки сучасного апарату як Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла, який встановлений у медичному центрі МЕДІЛЮКС, можна обійтись і без контрастування.
Проте, при проведенні діагностики з метою пошуку новоутворень варто виконувати МРТ плечового суглобу саме з контрастуванням. Це дозволить краще зрозуміти межі пухлини та зв'язок з навколишніми тканинами. Сам контраст вироблений на основі речовини під назвою гадоліній. Контраст уводять внутрішньовенно безпосередньо перед самим обстеженням. Це абсолютно безпечна речовина, яка вже через добу після дослідження повністю виводиться з організму природнім шлях із сечею.