МРТ скронево-нижньощелепних суглобів
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба – це один із сучасних методів обстеження патологій цієї області. Останні роки прослідковується тенденція стоматологів до поглибленого вивчення зони скронево-нижньощелепного суглоба. Наш медичний центр МЕДІЛЮКС крокує в ногу із часом, тому ми першими у Вінниці пропонуємо проведення цього обстеження. Скронево-нижньощелепний суглоб є одним із найскладніших за анатомією. Амплітуда його рухів просто вражає. Без правильної роботи цього суглобу вкрай важко досягти правильного прикусу.
Звідси витікає і те, що його дисфункція може мати негативний вплив на існуючий правильний прикус. Некоректно встановлені протези, пломби можуть спровокувати порушення у симетричності роботи суглобу, що призведе до сильнішого навантаження суглобу з однієї сторони. В свою чергу асиметричність у навантаженні може призвести до зміщення суглобових дисків та появи больового синдрому.
Покази до проведення МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
- Хрускіт, біль в щелепі.
- Зниження амплітуди відкривання, відчуття блоку при відкритій чи закритій щелепі.
- Дискомфорт при жуванні.
- Вивихи щелепи.
- Планування ортодонтичного чи ортопедичного лікування.
- Головний біль з іррадіацією в ділянку скронь та щік.
- Оніміння в зоні суглобу.
- Набряки обличчя нез’ясованої етіології.
Усі ці симптоми можуть свідчити про патологічні зміни з боку скронево-нижньощелепного суглоба. Дуже часто люди не звертають уваги на вище перераховані симптоми. А дарма, порушення в роботі цього суглобу може призвести до серйозних наслідків. Саме тому наш медичний центр МЕДІЛЮКС єдиний у області пропонує обстеження цієї ділянки. А сучасний апарат Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла допомагає нашим лікарям у правильний та точній діагностиці проблем такої важливої ділянки нашого тіла.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Переваги МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
Чому саме МРТ? Тут усе дуже просто: лише цей метод може високоефективно та безпечно оцінити вади цього суглоба. У порівнянні с рентгенологічними методами обстеження, МРТ не заподіює жодної шкоди вашому організму.
В основі методу МРТ лежить явище магнітно-ядерного резонансу, яке у порівнянні з рентгенологічним опроміненням є абсолютно безпечним. Також слід зазначити, що наприкінці дослідження ви отримуєте тривимірну модель вашого скронево-нижньощелепного суглобу. Це дає змогу оцінити роботу суглоба у декількох площинах, оцінити стан суглобових поверхонь, стан міжсуглобових дисків а також функціонування м’язів.
Протипокази до проведення МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
Як і в будь-якого методу обстеження, у МРТ скронево-нижньощелепного суглоба існують протипокази. Пов’язані вони переважно з особливостями роботи апарату, а саме з магнітним полем що утворюється навколо нього. Оскільки метали можуть притягуватись до катушки, суворо заборонено під час дослідження мати при собі будь які металеві прикраси чи вироби. Саме тому при зазначених нижче обставинах МРТ обстеження є протипоказаним:
- Кардіостимулятор та штучний водій ритму старих зразків.
- Такі металеві елементи як інсулінова помпа.
- У випадку наявності металевих імплантів (за виключенням ендопротезів з титану).
- Кохлеарні імпланти.
- Кровоспинні кліпси на великих (магістральних) судинах та на судинах головного мозку.
- Вага пацієнта більше 130 кг.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як підготуватись до обстеження?
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба не вимагає жодної спеціальної підготовки від пацієнта. Достатньо лише вибрати зручний для себе час та з’явитись у клініку задля проведення обстеження. Одразу після дослідження ви зможете повернутись до виконання своїх щоденних справ.