МРТ скронево-нижньощелепних суглобів
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба – це один із сучасних методів обстеження патологій цієї області. Останні роки прослідковується тенденція стоматологів до поглибленого вивчення зони скронево-нижньощелепного суглоба. Наш медичний центр МЕДІЛЮКС крокує в ногу із часом, тому ми першими у Вінниці пропонуємо проведення цього обстеження. Скронево-нижньощелепний суглоб є одним із найскладніших за анатомією. Амплітуда його рухів просто вражає. Без правильної роботи цього суглобу вкрай важко досягти правильного прикусу.
Звідси витікає і те, що його дисфункція може мати негативний вплив на існуючий правильний прикус. Некоректно встановлені протези, пломби можуть спровокувати порушення у симетричності роботи суглобу, що призведе до сильнішого навантаження суглобу з однієї сторони. В свою чергу асиметричність у навантаженні може призвести до зміщення суглобових дисків та появи больового синдрому.
Покази до проведення МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
- Хрускіт, біль в щелепі.
- Зниження амплітуди відкривання, відчуття блоку при відкритій чи закритій щелепі.
- Дискомфорт при жуванні.
- Вивихи щелепи.
- Планування ортодонтичного чи ортопедичного лікування.
- Головний біль з іррадіацією в ділянку скронь та щік.
- Оніміння в зоні суглобу.
- Набряки обличчя нез’ясованої етіології.
Усі ці симптоми можуть свідчити про патологічні зміни з боку скронево-нижньощелепного суглоба. Дуже часто люди не звертають уваги на вище перераховані симптоми. А дарма, порушення в роботі цього суглобу може призвести до серйозних наслідків. Саме тому наш медичний центр МЕДІЛЮКС єдиний у області пропонує обстеження цієї ділянки. А сучасний апарат Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла допомагає нашим лікарям у правильний та точній діагностиці проблем такої важливої ділянки нашого тіла.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Переваги МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
Чому саме МРТ? Тут усе дуже просто: лише цей метод може високоефективно та безпечно оцінити вади цього суглоба. У порівнянні с рентгенологічними методами обстеження, МРТ не заподіює жодної шкоди вашому організму.
В основі методу МРТ лежить явище магнітно-ядерного резонансу, яке у порівнянні з рентгенологічним опроміненням є абсолютно безпечним. Також слід зазначити, що наприкінці дослідження ви отримуєте тривимірну модель вашого скронево-нижньощелепного суглобу. Це дає змогу оцінити роботу суглоба у декількох площинах, оцінити стан суглобових поверхонь, стан міжсуглобових дисків а також функціонування м’язів.
Протипокази до проведення МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
Відносним протипоказами до проведення МРТ є наявність в зоні обстеження у пацієнта феромагнітних сторонніх тіл або імплантів, які можуть давати артефакти зображення, що недозволять достовірно оцінити ділянку обстеження.
Протипоказами є загальні протипокази до проведення МРТ.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як підготуватись до обстеження?
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба не вимагає жодної спеціальної підготовки від пацієнта. Достатньо лише вибрати зручний для себе час та з’явитись у клініку задля проведення обстеження. Одразу після дослідження ви зможете повернутись до виконання своїх щоденних справ.