Головний біль
Кожна людина хоч раз в житті відчувала напад головного болю. Це дуже неприємне відчуття, яке знижує працездатність та якість життя. На жаль, в світі існує велика кількість людей, які мають епізоди головного болю раз на тиждень, кожний день або постійно. Але правда в тому, що визначення причини стану дозволяє встановити вірний діагноз та скласти ефективну схему лікування. А отже, позбутися болю та почати жити щасливим життям.
Що для цього потрібно? Лише консультація невролога. Не обов’язково проходити попередньо УЗД артерій або МРТ голови. Досвідчений спеціаліст може точно визначити необхідні інструментальні дослідження, та тим самим зекономити кошти пацієнта. Турбує головний більш? Перш за все, завітайте до невропатолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС.
Чому болить голова?
Патогенез головного болю настільки складний та заплутаний, що неможливо описати його в рамках короткої інформаційної статті. Наразі виділяють шість типів головного болю, в залежності від механізму розвитку:
- Судинний, коли голова болить через ішемію тканин внаслідок порушення притоку чи відтоку крові по судинам.
- Невралгічний, коли біль виникає через подразнення нервових структур.
- Лікворотензивний, який виникає внаслідок коливання тиску спинномозкової рідини (внутрішньочерепного тиску).
- Біль внаслідок м’язового напруження.
- Психалгія - коли в симптомах винна антиноцицептивна (протибольова) система головного мозку. Такий варіант ще називають центральним.
- Змішаний тип - коли поєднуються кілька варіантів з перших 4-ох.
Як бачите, неможливо коротко відповісти, чому болить голова. Але можна виділити найбільш розповсюджені захворювання, що супроводжуються головним болем:
- Атеросклероз.
- Артеріальна гіпертензія.
- Епілепсія.
- Пухлини головного мозку та кісток черепа.
- Травми.
- Мігрень.
- Невралгія трійчастого нерву.
- Оперізуючий герпес з висипаннями в області шкіри голови.
- Прийом психоактивних речовин.
- Зубний біль.
- Синусити (запалення додаткових пазух носа).
Види головного болю
За сучасною класифікацією прийнято виділяти первинний та вторинний головний біль. Первинний - це такий, який виникає сам по собі. Вторинний - це біль в голові, як наслідок інших захворювань. Другий варіант набагато більш небезпечний та потребує негайної діагностики та лікування.
Види первинного ГБ:
- Мігрень.
- Кластерний головний біль.
- Головний біль напруги.
Причини вторинного ГБ:
- Безконтрольний прийом анальгетиків.
- Пухлини.
- Захворювання судин, переважно атеросклероз та гіпертонічна хвороба.
- Хронічні стреси.
- Зловживання алкоголем та тютюнопаління.
- Перенапруження м’язів шиї.
- Гематоми та струси головного мозку.
- Перелом костей черепа.
- Менінгіт, енцефаліт, синусит, отит, мастоїдит тощо.
Особливості симптоматики
Дуже важливо правильно описати скарги при розмові з неврологом. Треба вказати локалізацію симптомів (головний біль у потилиці, у скронях, в очницях, головний біль в лобовій частині, з одного боку голови), тривалість (тривалий головний біль більш небезпечний), інтенсивність та характер (пульсуючий, стріляючий, ниючий, тупий, ріжучий), а також деталі:
- Чи посилюється при яскравому світлі?
- Чи знімається спазмолітиками?
- Скільки разів на місяць турбує?
- Що провокує?
- Чи постійний головний біль, чи ні?
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
До якого лікаря звертатися?
Лікування головного болю повинно починатись тільки після того, як був визначений його генез. Адже, як ви вже зрозуміли, навіть прийом знеболюючих може погіршити симптоми (це називається абузусний або фармако-індукований ГБ). Тому звертайтесь тільки до кваліфікованого та дипломованого спеціаліста, а не до остеопатів, гомеопатів та інших адептів народної медицини. Невропатолог з великим досвідом роботи веде прийом в ЛДЦ МЕДІЛЮКС!