Лікування грибкових захворювань шкіри та нігтів
Ця неприємність вже спіткала кожного третього. Мікози — ураження шкіри та її придатків грибками, розповсюджені та важко піддаються терапії. Водночас при правильному підході є гарний шанс позбутися грибків та запобігти рецидивам.
Грибкові захворювання людини частіше вражають тих, чий захист на цей момент послаблений. Плюс, потрібна волога і тепло. Тож, ризики вищі у тих, хто:
- приймає імунодепресанти чи має хворобу, яка ослабляє імунітет (ВІЛ, рак) проходить курс хіміотерапії, приймає ліки після трансплантації;
- лікується антибіотиками — протягом довгого часу, чи у високих дозах;
- має зайву вагу;
- хворіє на цукровий діабет;
- занадто сильно пітніє.
Вагітні і діти теж в зоні ризику.
Інфекція передається через:
- безпосередній контакт зі шкірним покривом зараженої людини;
- речі, куди потрапив збудник — одяг, взуття, предмети особистої гігієни (гребінці, рушники), іграшки (особливо м’які);
- заражені поверхні, наприклад підлогу в душових, шкільних роздягальнях, басейнах тощо.
Якщо ви не хочете на власному досвіді пересвідчитись, що є причиною грибкових захворювань, уникайте контакту з поверхнею, яка використовується великою кількістю людей, є мокрою чи вологою. Вірогідність заразитися вища у тих, хто служить у війську, займається спортом (особливо плаванням), працює з тваринами, відвідує дитячий садочок тощо.
Інфекція розвивається у паховій зоні, ділянках між пальцями, глибоких шкірних складках, на нігтях (частіше на ногах). Також бувають випадки грибкових захворювань шкіри обличчя.
Прояви найрізноманітніші — виникають округлі плями з чіткими межами, вони сверблять, лущаться. Волосся випадає, нігті змінюють свій колір, форму та товщину.
Діагностувати наявність грибкового захворювання шкіри можна, зробивши ряд тестів – мікроскопію, посів на флору, ПЛР аналізи, огляд у променях лампи Вуда, біопсія. Робиться все це до початку прийому протигрибкових ліків. У кожному конкретному випадку план обстеження складається індивідуально.
Як діяти щодо грибкових захворювань шкіри лікування яких є непростим?
По-перше, потрібно точно визначитись зі збудником та його чутливістю до ліків, щоб точно знати, який вид викликав хворобу, і що саме допомагає знищити грибок. Важливо перед дослідженням не користуватись протимікозними засобами.
По-друге, призначати ліки має спеціаліст, ґрунтуючись на локалізації, важкості та розповсюдженості процесу. У легких випадках обмежуються місцевими засобами, у більш важких — застосовують системні препарати у вигляді таблеток та крапельниць. Зазвичай, це сильнодіючі ліки, які потребують ретельного спостереження.
Який прогноз?
Триває лікувальний процес від декількох тижнів у випадку шкірних проявів мікозів, до кількох місяців для нігтьових пластин. Гладенька шкіра без волосся зазвичай відновлюється повністю, рубцювання виникає дуже рідко, волосся відростає знову. Повне виліковування нігтів не завжди можливо, а їх відновлення потребує багато часу.
На жаль, імунітету після перенесеної хвороби не виробляється, і може бути повторне зараження.
Що робити для профілактики грибкових захворювань нігтів та інших мікозів?
- Уникайте чужого одягу, взуття, рушників, гігієнічних засобів.
- Регулярно приймайте душ, добре витирайтеся, особливо у складках.
- Кожного дня змінюйте шкарпетки, віддавайте перевагу виробам з бавовни.
- Давайте шкірі дихати, коли є можливість носіть відкрите взуття.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як ми можемо допомогти у «Меділюкс»?
- Встановити правильний діагноз — визначити вид мікозу та його збудника.
- Підібрати препарати для місцевої та системної терапії, призначити лазерну терапію при оніхомікозах.
- Проконтролювати результат та надати рекомендації щодо запобігання рецидивам.