Склеротерапія
На сьогоднішній день існує безліч методів лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок. На жаль, це захворювання - одне з найбільш розповсюджених, а високу ефективність мають лише хірургічні методи лікування. Але хто сказав, що сучасна хірургія має бути болісною та довготривалою? Ці характеристики не мають нічого спільного із склеротерапією - сучасною ін’єкційною методикою закриття варикозних вен.
Склеротерапія вен - дуже популярна процедура, якою сьогодні кортять займатись всі флебологічні, косметологічні та дерматологічні центри. Але те, що здається простою ін’єкцією, насправді являється складним втручанням, Для виконання правильної склеротерапії необхідна кваліфікація флеболога - судинного хірурга, що спеціаліується на лікуванні хвороб вен. Більше того, методика має багато модифікацій, з яких лише декілька - достатньо ефективні та радикальні. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС досвідчені флебологи виконують “склеювання вен” за революційною методикою CLaCS). В чому ж її переваги?
У ціну маніпуляцій входить втручання під ключ: лабораторні обстеження; підготовка до втручання, при потребі, консультація кардіолога; передопераційна розмітка вен; медикаментозний сон або місцева анестезія; анестезіологічний супровід; всі витратні матеріали; якісні компресійні панчохи; також в ціну входить контрольний огляд під УЗД.
Покази до проведення склеротерапії
До основних показів належать наступні стадії або прояви варикозної хвороби вен нижніх кінцівок:
- Телеангіоектазії (судинні зірочки або павучки). Вони мають вигляд мереживних червоних сіток, які частково або повністю зникають при натисканні та повертаються згодом.
- Ретикулярні (сітчасті) вени. Це невеликі підшкірні вени, які через варикоз стають звивистими, розширеними та інколи твердими.
Звичайно, на цих стадіях пацієнтів турбує здебільшого питання естетики. Що ж таке процедура CLaCS та чим вона відрізняється від звичайної склеротерапії? CLaCS - це абревіатура від Cryo-Laser and Cryo-Sclerotherapy. Українською звучить як ЛАСТІК (лазерна склеротерапія із кріознеболенням). Під час такого втручання на вени одночасно діє лазерне випромінювання та хімічний компонент - клей. Таким чином, стінка вени спочатку руйнується та спадається, а потім надійно заклеюється. Кріознеболення при цьому виконується за допомогою струменя холодного повітря. Таким чином значно зменшується чутливість в області ін’єкції.
Як проходить процедура склеротерапії?
Видалення вен за допомогою CLaCS включає три паралельні етапи, які доповнюють одне одного та виконуються одночасно:
- Лазер діє зовні на стінку вени.
- Склерозант вводиться в просвіт судини за допомогою шприца.
- Спеціальний апарат подає повітря, охолоджене до температури -20*С.
- Також додатково в складних випадках застосовуються інфрачервоні VeanVievers - сканери, що візуалізують судинну сітку. З їх допомогою дуже легко знайти просвіт вени та ввести клей.
Пацієнт/ка при цьому не потребує наркозу або окремого знеболення, адже процедура майже не викликає неприємних відчуттів (а за умови додаткового кріознеболення взагалі проходить непомітно).
Майбутнє - за альтернативними методами анестезії
Знеболення за допомогою фізичних методів було відоме ще до нашої ери. Але сьогодні превентивне охолодження області втручання перед процедурою набуло нового сенсу. Головна перевага холодової анестезії - відсутність фармакологічного впливу на організм. Пацієнту не вводять жодних розчинів, не налаштовують системи штучного життєзабезпечення, а ефект від знеболення проходить миттєво. Тому після CLaCS можна одразу ж іти додому або сідати за кермо. До речі, кріознеболення має дуже вузький спектр протипоказів.
Ефективність склеротерапії
Всі сучасні хірургічні методики ретельно досліджуються не тільки перед виходом на ринок, але й впродовж багатьох років після. Коли за результатами кількох процедур вивчають відстрочений ефект, це називається “ретроспективний аналіз”. Так от, за даними такого дослідження, яке охопило 577 пацієнтів з 2011-го по 2016-й рік, всього в 1,35% випадків після втручання спостерігалась пігментація ділянки, та в 0,19% - печіння шкіри в місці лазерного впливу. Рецидив не виник у жодного з пацієнтів!
Тому на питання “чи надовго вистачає клею?” ми зазвичай відповідаємо: на все життя, за умови дотримання всіх рекомендацій в післяопераційному періоді. Це означає, що вени знову можуть з’явитись, якщо пацієнт після склеротерапії продовжує жити звичним життям (має шкідливі звички, не скидає лишню вагу, не вдягає компресійний трикотаж, не приймає медикаменти).
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Післяопераційний період
Відновлення після процедури ЛАСТІК (саме так абревіатура CLaCS звучить українською) займає кілька днів. Причому, в цей час пацієнта не турбують жодні неприємні відчуття. Післяопераційний нагляд потрібен лише для того, щоб спеціаліст контролював процес заживлення та вчасно ліквідував можливі ускладнення. Тому повноцінною реабілітацією період назвати неможливо. Це лише короткий проміжок часу, коли пацієнту необхідно проходити огляди та спостерігати за своїм станом.