Гастроскопія (ФГДС) у Вінниці

ФГДС (фіброгастродуоденоскопія) – це інструментальний метод дослідження, який дозволяє оцінити внутрішню поверхню верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Обстеження проводиться шляхом введення гнучкого оптичного приладу через рот, і на сучасному етапі не викликає неприємного відчуття. Слід зазначити, що гастроскопія – єдине дослідження, завдяки якому можна візуалізувати слизову оболонку стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки. Тому діагностика багатьох поширених патологій цих органів потребує саме ФГДС. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти фіброгастродуоденоскопію у Вінниці на флагманському апараті Fujifilm ELUXEO 7000 в зручний час.

Які симптоми потребують проведення ФГС?

Болі під ложечкою – єдина причина, яка спонукає вперше звернутись до гастроентеролога і пройти ФГДС шлунка. Та насправді патології, які потребують саме цього обстеження, мають абсолютно різні прояви. Отже, покази до ЕФГДС:

 • Відчуття кислоти в роті
 • Порушення акту ковтання
 • Печія
 • Кашель в нічний час (часто пов’язаний з закидом шлункових соків у стравохід під час розслаблення кардіального сфінктера)
 • Слинотеча або посилене виділення слини
 • Відчуття «кому» в горлі
 • Болі за грудиною
 • Болі в епігастрії (та сама ложечка)
 • Підтверджений гастрит або виразка шлунку, 12пк в анамнезі
 • Підтверджений цироз печінки
 • Поява стулу чорного кольору
 • Важкість в животі після фізичних навантажень, переїдання
 • Довготривалий прийом протизапальних засобів, глюкокортикоїдів
 • Підозра на дивертикули стравоходу за даними рентген-обстеження
 • Анемія невизначеного генезу
 • Контроль онкологічних захворювань в групах ризику
 • Патології загальної жовчної та Вірсунгової проток
 • Також в деяких випадках гастроскопію призначають, якщо пацієнт проковтнув риб’ячу кістку.

Які переваги МЕДІЛЮКС при проходженні ФГДС у Вінниці?

Головна мета нашої клініки – підняти якість надання медичних послуг в Україні на європейський рівень. Що стосується інструментальних досліджень, успіх діагностики залежить від трьох чинників:

 • Спеціаліста. Тому в МЕДІЛЮКС працюють кращі ендоскопісти області – лікарі з величезним досвідом, що постійно підвищують кваліфікацію, приймають участь в міжнародних стажуваннях, доповідають на конференціях та мають наукові ступені. Крім того, кваліфікований лікар – гарантія відсутності ускладнень під час процедури.
 • Апарата. Fujifilm ELUXEO 7000 – кращий в області, а можливо і в Україні. Це відеоендоскопічна система експертного рівня від відомого на весь світ виробника оптичних приладів. Система складається з двох гнучких ендоскопів різного діаметру, а також якісного відеопроцесора – монітора з високою роздільною здатністю. Таким чином, спеціаліст може побачити найменші деталі у збільшенні, зафіксувати знахідки на відео.
 • Комплектуючих. В ендоскопії дуже важлива якість обробки системи після обстеження. Ендоскоп обладнаний оптоволокном, тому його неможливо обробляти при високій температурі. В МЕДІЛЮКС встановлена одна з кращих в світі систем для хімічної обробки ендоскопів – миюча машина, в якій апарат автоматично оброблюється за чітким регламентом.

Проходячи обстеження у нас, ви можете бути абсолютно впевнені в якісному результаті, власному комфорті та безпечності. Експертна ФГДС підходить дітям, літнім пацієнтам, людям с важкими супутніми патологіями, а також вагітним. Крім того, в нас можна замовити додаткову послугу анестезіологічного забезпечення – седацію або наркоз.

Гастроскопія у вінниці

Гастроентероскопія у Вінниці – золотий стандарт діагностики в гастроентерології

Слизова оболонка порожнистих органів дуже тонка. Тому дуже важко візуалізувати цю структуру за допомогою рентгенологічних методів обстеження, УЗД і МРТ. Крім того, серед специфічних лабораторних аналізів для діагностики захворювань верхніх відділів ШКТ можна виділити лише дихальний тест на Хелікобактер. Надсучасні методики на кшталт капсульної відеоендоскопії мають ряд недоліків, серед яких висока ціна і недостатня «прицільність». Тому на сьогоднішній день в усьому світі золотим стандартом являється саме ФГДС.

Протипокази до ФГДС:

 • Серцева недостатність в стадії декомпенсації
 • Гострий інфаркт міокарда
 • Виражене викривлення хребта
 • Деякі види аритмій
 • Тяжка дихальна недостатність
 • Зоб IV-V ступенів
 • Підтверджений стеноз стравоходу
 • Інсульт
 • Загострення бронхіальної астми.

Спростовуємо міфи про недоліки ФГДС

 1. Фіброгастродуоденоскопія – це боляче.
  На початку ери мініінвазивних досліджень ендоскопи були жорсткими і широкими. Але сучасні якісні зонди мають діаметр 5-10 мм. Вони дуже гнучкі і абсолютно гладенькі, тому досвідчений ендоскопіст проводить обстеження швидко і безболісно.
 2. Фіброскопом можна занести в шлунок інфекцію.
  Якісна обробка обладнання – запорука його стерильності. Від обробленої системи пацієнт не може заразитись хелікобактером або іншою інфекцією. Тому звичайно слід обирати клініку, в якій для догляду за системою встановлена спеціальна мийка. В такому разі ви можете бути впевненими у власній безпеці.
 3. Виразку шлунка можна побачити на УЗД, а діафрагмальну грижу – на рентгені.
  Звичайно, при підозрі на виразкову хворобу пацієнта обов’язково направляють на ультразвукове обстеження органів черевної порожнини. Але це обстеження необхідно в першу чергу для того, щоб виключити супутні патології і хвороби, які можуть маскуватись під виразку. Також на УЗД інколи можна побачити непрямі ознаки захворювань шлунка або 12пк. Але верифікувати діагноз дозволяє тільки ФГДС. Те саме стосується і діафрагмальної грижі, яку можна діагностувати за допомогою рентгенівського обстеження з пероральним контрастуванням тільки на пізніх стадіях.
 4. Гастроскопія тільки для діагностики гастриту та виразки шлунку.
  Завдяки сучасним джерелам світла, оптиці та відеопроцесорам можна дослідити слизову оболонку ШКТ на всьому протязі від глотки до проксимальних відділів тонкої кишки. Будь-які аномалії, дефекти, патології поверхневих судин, пухлини можна не тільки виявити, але також взяти біопсію, а в деяких випадках навіть ліквідувати. Наприклад, ФГДС дозволяє встановити діагноз варикозно розширених вен стравоходу і зупинити кровотечу з цих вен; виявити ускладнення виразкової хвороби і точно описати локалізацію, вигляд, структуру і глибину всіх виразок. Існує навіть окремий напрямок в хірургії, в якому використовуються тільки ендоскопічні методики оперативних втручань.

Ціни на Гастроскопію (ФГДС) у Вінниці

Вид дослідження  Ціна, грн
Фіброгастродуоденоскопія (Гастроскопія)
1000
Анестезіологічне забезпечення медикаментозного сну
1000
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису