Латеральний епікондиліт або “Лікоть тенісиста”

Як розпізнати "Лікоть тенісиста"

Лікар ортопед-травматолог Конюк Андрій Володимирович

«Лікоть тенісиста» мають не лише тенісисти, частіше люди, які ні разу не грали у теніс. Так в народі називають латеральний епікондиліт – поширене захворювання ліктя, спричинене переважно надмірним навантаженням, монотонною роботою. В результаті чого можуть виникати дрібні розриви, фіброзно-хрящова метаплазія, мікроскопічні кальцифікації та розвиток хворобливих судинних реакцій у сухожильних волокнах біля зовнішнього надвиростка. Патологія характеризується запаленням сухожиль, які проходять через передпліччя від зовнішнього надвиростка. При цьому зовні ліктьовий суглоб не змінений, згинання та розгинання не обмежені та безболісні.

Як проявляється «лікоть тенісиста»?

Хворобі притаманний біль, який поступово розвивається. Посилення болю спостерігається під час натискання на передпліччя або зап’ястя, наприклад під час рукостискань, коли пацієнт стискає руку в кулак або робить рух пензлем/пальцями, підіймає предмети.

Чому хвороба не лише тенісистів?

Дійсно латеральний епікондиліт вражає чимало тенісистів, але частіше симптоми патології зустрічаються у людей, які не грають у теніс, але, у своїй діяльності, виконують багаторазове, із зусиллям, розгинання у променево-зап’ястковому суглобі. Наприклад: музиканти, будівельники, художники. Зазвичай стикаються із захворюванням люди у віці від 30 до 40 років, особливо чоловіки. Більшість випадків тенісного ліктя трапляється на домінуючій руці. Однак недомінуюча рука також піддається ризику, коли будь-яка дія виконується неодноразово, викликаючи невеликі, але болючі розриви пов’язаного сухожилля, де воно відходить від латерального надвиростка.

Епікондиліт не діагностується при рентгені (рентгенологічні зміни зазвичай відсутні, можлива кальцифікація в ділянці приеоіплення сухожилля до кістки). Але в більшості випадків, коли пацієнти скаржаться на біль в області ліктьового суглоба (епікондиліт) пропонується зробити рентген ліктьового суглоба, адже таке обстеження виключає ряд захворювань, у яких клінічна картина протікає схоже.

Як лікується «лікоть тенісиста»?

Існує багато методів лікування, але переваги одного з них чітко не визначені. Треба пам’ятати, що в 90% випадків тенісний лікоть проходить з часом, якщо забрати причини, які спричиняють біль. Вирішити проблему може зміна стилю під час занять спортом. Введення в хворобливу ділянку кортикостероїдів та місцевих анестетиків полегшує біль, але не виліковує. І часто вимагає повторення.

Ефективною і дає досить швидке полегшення болю курс ударно-хвильової терапії. У нашому центрі її виконують на сучасному апараті Gymna ShockMaster

А також PRP-терапія (плазмотерапія) — це введення в проблемну ділянку плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами з факторами росту. Вони позитивно впливають на тканини організму та сприяють швидкій регенерації при ушкодженнях.

В МЕДІЛЮКС можете пройти успішний курс лікування ударно-хвильовою терапією і розпрощатися з «ліктем тенісиста» та різким болем у лікті.