Як розпізнати “передінфарктний стан”

Як розпізнати "передінфарктний стан"

Лікар-кардіолог Легойда Михайло Олегович

Цими словами у народі називають гострий коронарний синдром чи нестабільну стенокардію. Він передує гострому інфаркту міокарда це відмирання серцевого м’язу внаслідок блокування артерій. Вчасно виявлений, “передінфарктний стан” піддається лікуванню. Кровоток вдається відновити, а некроз м’язової тканини – попередити. У протилежному випадку розвивається інфаркт це некроз певної ділянки м’язу серця. 

Які ознаки інфаркту?

Передусім, це біль, тиснення, дискомфорт за грудиною, що віддає у плече, руку, шию, щелепу. Супроводжується страхом смерті, панікою, пітливістю. 

Але, класичні симптоми інфаркту, як у фільмах, виникають далеко не у всіх. 

За даними досліджень, кожен четвертий чоловік та кожна третя жінка з тих, у кого інфаркт був підтверджений, не відчували чітких симптомів та не могли зрозуміти, що відбувається. Багато з них, мали інфаркт перенесений на ногах. Захворювання було діагностовано випадково, коли робили кардіограму з іншого приводу. 

Симптоми інфаркту у жінок досить часто нетипові: болі турбують не у ділянці серця, а наприклад, у шлунку. Може виникати нудота і блювання. Трапляються випадки порушень ритму, запаморочення, задишки з неможливістю вдихнути на повні груди, або незвичайна втома. А ще буває, коли пацієнтка приходить до стоматолога з приводу зубного болю, а опиняється у кардіореанімації. Бо насправді, зуб тут був ні до чого, а стався серцевий напад симптоми якого були нетиповими. 

Що робити?

Якщо напади загрудинного болю почали виникати частіше, виникла або наросла задишка при фізичному навантаженні чи зменшився контроль артеріального тиску, обов’язково зверніться до лікаря. 

У випадку, коли вищезгадані скарги не проходять самостійно через 15 хвилин, або після прийому нітрогліцерину, варто відразу викликати швидку медичну допомогу. Можливо, саме в цей час розвивається загрозливий для життя стан — інфаркт міокарда.

Викличте швидку, доки чекаєте — вкладіть пацієнта у ліжко у напівсидячому положенні, розстебніть одяг, відчиніть вікно і дайте доступ свіжого повітря.

Кому слід бути особливо уважним?

Є так звана група ризику, у кого вірогідність отримати симптоми інфаркта більша. Це ті, хто:

  • Досяг певного віку (чоловіки 35+і жінки 45+), 
  • Має підвищений тиск, палить, зловживає спиртним, жирною їжею,
  • Страждає на порушення вуглеводного та жирового обміну (діабет, ожиріння, підвищення шкідливих ліпідів у крові),
  • Має випадки серцево-судинних хвороб у близьких родичів. 

Щоб уникнути інфаркту симптоми якого вказані вище, важливо дбати про своє здоров’я, включаючи регулярні щорічні обстеження. Якщо потрібен досвідчений кардіолог Вінниця дає багато можливостей. 

У «Меділюкс» ви витратите всього годину часу, під час якої ви можете проконсультуватися зі спеціалістом, пройти електрокардіограму та УЗД серця, здати аналізи. Це допоможе попередити можливі проблеми наприклад, обширний інфаркт,  та врятувати життя.