Чому кліща краще «знімати» з місця укусу в лікарні?

Чому кліща краще «знімати» з місця укусу в лікарні?

Лікар-дерматовенеролог Пустоваренко Валерія Олександрівна

З травня по листопад – період масової активності паразитів, в тому числі іксодових кліщів, які переносять інфекцію «бореліоз» – хворобу Лайма.

Людина заражається цією хворобою при укусі кліща, який містить у своїй слині збудника.

Небезпека полягає у високій сприятливості людей до бореліозу.

Складність полягає ще й у тому, що інкубаційний період – проміжок часу з моменту зараження до перших проявів симптомів, може тривати до 180 днів.

Траплялись випадки, що хвороба Лайма виявлялась у пацієнта аж через 10 років після укусу кліща.

А чим довше пацієнт не знає свого діагнозу, тим складнішим є його лікування.

До яких наслідків може призвести хвороба Лайма?

Люди часто не сприймають серйозно це захворювання, вважаючи, що кліщ не несе загрозу їхньому здоров’ю. А даремно!

Через розповсюдження збудника по кровоносній системі, може відбутись ураження нервової системи, а також серця, шкіри, кістково-м’язової системи та, в принципі, будь-якого органу, що в результаті може призвести до тривалої непрацездатності людини та навіть її інвалідності.

Як розпізнати укус кліща?

  • На місці укусу виникає червона папула (вузол) з чіткими краями;
  • Зона почервоніння збільшується, а центр – блідніє (мігруюча еритема);
  • З’являється печіння та свербіж в місці укусу, що без лікування може тривати понад місяць.

У третині випадків еритиме не розвивається. Тобто немає видимих ознак укусу кліща, що не означає відсутність в організмі хвороби Лайма.

Вкусив кліщ? Несіть його в лабораторію!

Не кожен кліщ містить в собі збудника, але за зовнішнім виглядом їх неможливо відрізнити. Тому якщо вас вкусив кліщ і все ще знаходиться на вашому тілі, краще видалити його в медичному закладі й одразу віддати на аналіз до лабораторії. Там виявлять чи кліщ має в собі збудник бореліозу. Якщо так – негайно треба розпочинати лікування!

Здавати кров після укусу кліща може виявитись малоінформативно, адже рівень інфекції надто слабкий в крові пацієнта. А от в тілі кліща його достатньо, щоб швидко виявити інфекцію.

Кліщ не лишив по собі «слідів»?

Все рівно зверніться до свого сімейного лікаря, до дерматовенеролога чи лікаря-інфекціоніста. Вам призначать аналіз крові на антитіла до борелію. У разі їх виявленню фахівець призначить лікування антибіотиками. І чим раніше, тим краще!

Куди нести кліща?

Можете паразита одразу нести в лабораторію «Меділабс» там знають, що з ним робити. Ви дізнаєтесь чи маєте у своїй крові інфекцію хвороби Лайма. А далі, з результатами досліджень до свого лікаря.

Профілактика від укусів кліщів?

Така ж як і від укусів комарів – репеленти, світлий одяг (легше помітити паразита), носіння головного убору, заправлені штани в шкарпетки.

Поділитися