Лікування гастриту у Вінниці

Гастрит- це запалення слизової оболонки шлунка, яке супроводжується пригніченням його функцій. Усі ми з дитинства чули про таке захворювання як гастрит. І це не дивно, адже однією з причин виникнення цього захворювання є порушення дієти та споживання неякісної їжі.

Класифікація гастритів досить велика, але найчастіше в основі градації лежить рівень кислотності, в залежності від якого може розвинутись:

 • Гіпоацидний гастрит.
 • Гіперацидний гастрит.
 • Гастрит з нормальною кислотністю шлунку.

В залежності від перебігу:

 • Гострий гастрит .
 • Хронічний гастрит.

Причини гастриту

Зазвичай гастрит викликається сукупністю різних етіологічних факторів. Серед найпоширеніших є:

 • Наявність та активність бактерії під назвою Helicobacter pylori. За результатам останніх даних 80% населення України інфіковані цією бактерією. Але проявлятись це може абсолютно по-різному. В декого це просто «носійство» бактерії, а в когось дана бактерія може бути причиною виникнення виразки та навіть раку шлунку.
 • Прийом медикаментозних засобів, що мають ульцерогенну дію, тобто негативно впливають на слизову шлунку і сприяють розвитку виразки. Серед найпоширеніших засобів це НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби, наприклад, диклофенак, аспірин, індометацин тощо), які ми так любимо неконтрольовано використовувати.
 • Неправильне харчування. Усі ми знаємо, що не варто їсти забагато жирного, смаженого та гострого, та втім нерідко нам усім так хочеться чогось смачненького. Особливо погано це робити у вечірній час. Відсутність культури та режиму харчування є дуже вагомим фактором формування патології шлунку.
 • Нервові перенапруження.
 • Шкідливі звички – куріння чи зловживання спиртним.

Усі вищезазначені речі можуть стати причиною розвитку як гострого, так і хронічного гастриту.

Також існує такий вид гастриту, як атрофічний. Це хронічний тип гастриту, при якому відмічається стоншення слизового шару шлунку, відмічається зменшення кількості шлункових залоз, які відповідають за продукцію соляної кислоти та пепсиногену. Остаточної версії виникнення цієї патології досі немає. Багато вчених називають це захворювання аутоімунним. Виникає воно частіше у людей середнього та старшого віку. Наявність цього захворювання суттєво підвищує ризики розвитку злоякісних новоутворень шлунку.

Симптоми гастриту

Симптоми гастриту багато у чому залежать від типу гастриту, а саме від кислотності – підвищена вона чи знижена. Проте існує ряд симптомів які є ключовими:

 • Біль при гастриті зазвичай різкий, нападоподібного характеру, зазвичай одразу після їжі, або натще. Найчастіше виникнення болю викликано погрішностями у харчуванні.
 • Нудота, блювання.
 • При гастриті із підвищеною кислотністю – печія, відрижка кислим, особливо у вечірній час.
 • При гастриті із пониженою кислотністю – хворі відмічають запори чи діарею, важкість після прийому їжі, неприємний запах із рота. При гіпоацидному гастриті, больовий синдром не такий сильний як при гіперацидному.
 • Відчуття важкості в епігастрії та швидке насичення їжею.

Діагностика та лікування гастриту

Діагностика гастриту може бути інструментальною та лабораторною. До інструментальних методів обстеження належать:

 • ФГДС. Під час цього обстеження досвідчений лікар-ендоскопіст вивчає слизову оболонку шлунку, та наприкінці обстеження видає своє заключення. Дуже часто при гастроскопії одразу береться біопсія для підтвердження того чи іншого типу гастриту. Також можливе проведення швидкого уреазного тесту, який дозволить визначити наявність Helicobacter pylori.
 • УЗД черевної порожнини.

До лабораторних методів обстеження відносять:

 • Загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, копрограму.
 • ІФА до Helicobacter pylori.

Основою до вище переліченого, звісно ж, є клінічна картина захворювання. При лікуванні гастриту дуже важливим є корекція раціону та режиму харчування, відмова від вживання алкоголю та тютюнопаління. Медикаментозна ж терапія залежить від таких факторів як тип гастриту, наявність супутніх захворювань, позитивний тест на Helicobacter pylori. Досвідченні лікарі які працюють у нашому медичному центрі МЕДІЛЮКС, завжди будуть раді допомогти вам у лікуванні та у діагностиці цієї хвороби.

Лікарі - гастроентерологи в МЕДІЛЮКС

Вараниця Галина Іванівна

Вараниця Галина Іванівна

Лікар-гастроентеролог вищої категорії

Детальніше

Грицун Наталія Анатоліївна

Лікар-гастроентеролог

Наші ціни на послуги Лікаря-гастроентеролога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги гастроентеролога Ціна, грн
Консультація гастроентеролога
450
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
300

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису