Лікування хронічного панкреатиту у Вінниці

Запалення підшлункової залози або панкреатит входить в трійку найбільш розповсюджених захворювань органів черевної порожнини, включно з жовчнокам’яною хворобою та гастритом. Підшлункова виконує багато функцій – впливає на вуглеводний обмін, різноманітні ланки імунітету, а також процес травлення. Саме останній пункт являється причиною такого звичного, але вкрай агресивного захворювання як панкреатит.

Мало хто знає, але різні форми запалення підшлункової залози лікують спеціалісти різних профілів. Важкий гострий панкреатит лікує лікар інтенсивної терапії, ГП легкого ступеня – хірург, а хронічний панкреатит в більшості випадків відноситься до парафії гастроентеролога. Якщо ви періодично відчуваєте болі в животі або попереку, обов’язково дочитайте цей текст до кінця. А ще краще – запишіться на консультацію до гастроентеролога ЛДЦ МЕДІЛЮКС. І пам’ятайте, що своєчасне звернення до кваліфікованого спеціаліста попереджає розвиток неприємних ускладнень.

Типи панкреатиту

В усьому світі запалення підшлункової залози умовно розділяють на дві групи – гострих та хронічних. Чому умовно? Тому що зазвичай вони чергуються, а інколи стан органу являється проміжним. І все ж таки, між формами захворювання є принципова різниця:

 • Гострий панкреатит протікає швидко, з вираженою клінікою, дуже агресивно. Він супроводжується сильними болями, блюванням, падінням артеріального тиску, пітливістю, втратою свідомості та іншими загрозливими симптомами. Невчасно діагностований або підтриманий супутніми захворюваннями ГП призводить до важких ускладнень. І в ряді випадків потребує екстреного оперативного втручання. Саме тому гостре запалення лікують хірурги.
 • Хронічний панкреатит прогностично більш сприятливий. Він проявляється багатьма шлунково-кишковими проявами, про які ми скажемо нижче. Але загрозливі симптоми – це не про нього. Зазвичай ХП являється результатом перенесеного ГП, але буває і навпаки. Лікується переважно консервативно, гастроентерологами. А, так як ми сьогодні говоримо про захворювання гастроентерологічного профілю, далі мова піде виключно про ХП.

Що спричиняє хронічний панкреатит?

Причин безліч. Точніше, причина будь-якого панкреатиту одна єдина – аутоагресія з боку ферментів, які залоза виробляє для перетравлювання переважно білків, але також частково жирів та вуглеводів. А от факторів, які сприяють такій реакції, дійсно багато:

 • Найчастіше це системний прийом алкоголю. Доведено, що спиртні напої мають пряму та опосередковану дію щодо виникнення ХП. Пряма полягає в токсичному впливі на залозу, а опосередкована – в частому споживанні алкоголю з великою кількістю гострої, жирної та смаженої їжі.
 • До речі, аліментарний фактор – на другому місці по частоті. Сюди ж можна віднести наявність каменів в жовчному міхурі.
 • Серед менш розповсюджених факторів виділяють цукровий діабет з агресивним перебігом, ожиріння, травми живота та попереку, аномалії підшлункової залози.

Симптоми хронічного панкреатиту

На перший план виходять диспепсичні симптоми, тобто пов’язані з поганим функціонуванням шлунково-кишкового тракту та порушенням патерну травлення:

 • Нудота, не пов’язана з прийомами їжі, яка дуже важко коригується метоклопрамідом та іншими проперистальтичними препаратами.
 • Блювання, яке не приносить полегшення.
 • Проноси або стул з включеннями жиру, білкових волокон.
 • Постійний або періодичний тупий оперізуючий біль – в животі і попереку.
 • Втрата маси тіла та погіршення апетиту.
 • Провокування загострень погрішностями в харчуванні.

Діагностика і лікування хронічного панкреатиту в МЕДІЛЮКС

Діагностика ХП полягає в дослідженні крові для визначення рівня амілази. Також доволі інформативним методом при підозрі на цю хворобу є копрограма. Що стосується інструментальних методів дослідження, на першому місці стоять УЗД, КТ органів черевної порожнини з в/в контрастуванням та МРТ (знову ж таки, краще з контрастуванням). За допомогою РХПГ (ретроградної панкреатикохолецистографії) можна обстежити стан жовчних та підшлункових протоків. Якщо на зустрічі панкреатичного соку стоїть камінь, це неодмінно провокує напад гострого панкреатиту або хронічний больовий синдром з набряком підшлункової залози.

Лікування ХП в більшості випадків медикаментозне, але інколи пацієнти потребують хірургії. Наприклад, коли хронічний біль пов’язаний за утворенням каменів в протоку залози. Або коли в тканині наявна кіста, яка збільшується.

Лікарі - гастроентерологи в МЕДІЛЮКС

Вараниця Галина Іванівна

Вараниця Галина Іванівна

Лікар-гастроентеролог вищої категорії

Детальніше

Грицун Наталія Анатоліївна

Лікар-гастроентеролог

Наші ціни на послуги Лікаря-гастроентеролога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги гастроентеролога Ціна, грн
Консультація гастроентеролога
450
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
300

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису