Лікування жовчнокам’яної хвороби у Вінниці

Жовчнокам’яна хвороба – це захворювання печінки, жовчного міхура та жовчовивідних протоків, яке характеризується утворення каменів внаслідок порушення обмінних процесів в організмі. Зазвичай перебіг хвороби є безсимптомним. Проте наявність каменів у жовчному міхурі є однією з причин виникнення холециститу. Одним із серйозних ускладнень жовчнокам’яної хвороби є механічна жовтяниця, яка виникає внаслідок перекривання конкрементом відтоку жовчі. Жовчнокам’яна хвороба широко розповсюджена по всьому світі. Зазвичай жінки мають більшу схильність до розвитку цього захворювання.

Причини виникнення жовчнокам’яної хвороби

Однією із основних причин виникнення жовчнокам’яної хвороби є порушення обмінних процесів в організмі, що веде до зміни властивостей жовчі. Якість жовчі залежить від складу та фізичних властивостей. Іншими словами, якщо жовч стає більш в’язкою, це може призвести до її застою, який в свою чергу за рахунок опадання в осад жовчних кислот і призводить до утворення каменів. До основних причин розвитку ЖКХ відносять наступні:

  • Жіноча стать та вагітність. За рахунок гормональних змін під час вагітності підвищується ризик каменеутворення.
  • Вживання великої кількості жирної, смаженої їжі.
  • Ожиріння та надмірна вага тіла.
  • Малорухливий спосіб життя.
  • Прийом деяких медичних засобів, як наприклад оральні контрацептиви.
  • Цукровий діабет.
  • Спадковість.

Больові напади при ЖКХ називають жовчної колькою, для якої характерні:

  • Сильний біль у епігастральній ділянці з іррадіюванням у праве підребер’я, що триває від 15 хвилин до 6 годин.
  • Посилення болю у вечірній час.
  • Біліарна диспесія (нудота, зміна характеру стулу, відчуття гіркоти у роті)

Діагностика жовчнокам’яної хвороби

Основою діагностики є клінічна картина хвороби – скарги хворого та дані фізикального обстеження. Також діагноз підтверджується на основі результатів, отриманих після УЗД чи МРТ. Обидва методи обстеження дають чудову візуалізацію конкрементів, проте можливості МРТ трохи ширші, на відміну від УЗД. За даним МР-обстеження у лікаря є можливість оцінити розташування каменів у декількох площинах, оцінити їх щільність. а також отримати максимально достовірну інформацію про будову гепатобіліарної зони. Також доцільним для діагностики є призначення лабораторних методів обстеження, в тому числі загального аналізу крові, в якому може відмічатись лейкоцитоз, збільшення швидкості осідання еритроцитів, підвищення рівня білірубіну.

Лікування жовчнокам’яної хвороби

На сьогодні золотим стандартом у лікування жовчокам’яної хвороби вважається хірургічний метод, а саме лапароскопічна холецистектомія. Одним із малоінвазивних методів лікування є ударно-хвильова літотрипсія, втім, вона не забезпечує бажаних клінічних результатів. Лапароскопічна холецистектомія має цілий ряд переваг над іншими методами лікування, в тому числі відкритою холецистектомією. Перш за все це мінімальна травматизація, невеликі розрізи, короткий термін госпіталізації, зазвичай не більше 3-4 днів.

Втім існують випадки, коли можна обійтись лише медикаментозною терапією та дієтою. Дієтотерапія при ЖКХ  полягає в дробному харчуванні, 5-6 разів на добу, виключення із раціону продуктів, що стимулюють вироблення жовчі, шлункового та панкреатичного секрету. При явищах жовчної кольки хворому радять голод на 1-2 доби.

Також існують методи медикаментозного розчинення каменів. Для кожного із вищенаведених методів лікування існують свої покази та протипокази, розібратись із якими вам завжди радо допоможуть у нашому медичному центрі МЕДІЛЮКС. Звернувшись до нас ви можете бути абсолютно впевненими в компетентності та професіоналізмі наших лікарів.

Гастроентеролог в МЕДІЛЮКС

Вараниця Галина Іванівна

Вараниця Галина Іванівна

Лікар-гастроентеролог вищої категорії

Наші ціни на послуги Лікаря-гастроентеролога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги гастроентеролога Ціна, грн
Консультація гастроентеролога
400
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису