Лікування жовчнокам’яної хвороби у Вінниці

Жовчнокам’яна хвороба – це захворювання печінки, жовчного міхура та жовчовивідних протоків, яке характеризується утворення каменів внаслідок порушення обмінних процесів в організмі. Зазвичай перебіг хвороби є безсимптомним. Проте наявність каменів у жовчному міхурі є однією з причин виникнення холециститу. Одним із серйозних ускладнень жовчнокам’яної хвороби є механічна жовтяниця, яка виникає внаслідок перекривання конкрементом відтоку жовчі. Жовчнокам’яна хвороба широко розповсюджена по всьому світі. Зазвичай жінки мають більшу схильність до розвитку цього захворювання.

Причини виникнення жовчнокам’яної хвороби

Однією із основних причин виникнення жовчнокам’яної хвороби є порушення обмінних процесів в організмі, що веде до зміни властивостей жовчі. Якість жовчі залежить від складу та фізичних властивостей. Іншими словами, якщо жовч стає більш в’язкою, це може призвести до її застою, який в свою чергу за рахунок опадання в осад жовчних кислот і призводить до утворення каменів. До основних причин розвитку ЖКХ відносять наступні:

  • Жіноча стать та вагітність. За рахунок гормональних змін під час вагітності підвищується ризик каменеутворення.
  • Вживання великої кількості жирної, смаженої їжі.
  • Ожиріння та надмірна вага тіла.
  • Малорухливий спосіб життя.
  • Прийом деяких медичних засобів, як наприклад оральні контрацептиви.
  • Цукровий діабет.
  • Спадковість.

Больові напади при ЖКХ називають жовчної колькою, для якої характерні:

  • Сильний біль у епігастральній ділянці з іррадіюванням у праве підребер’я, що триває від 15 хвилин до 6 годин.
  • Посилення болю у вечірній час.
  • Біліарна диспесія (нудота, зміна характеру стулу, відчуття гіркоти у роті)

Діагностика жовчнокам’яної хвороби

Основою діагностики є клінічна картина хвороби – скарги хворого та дані фізикального обстеження. Також діагноз підтверджується на основі результатів, отриманих після УЗД чи МРТ. Обидва методи обстеження дають чудову візуалізацію конкрементів, проте можливості МРТ трохи ширші, на відміну від УЗД. За даним МР-обстеження у лікаря є можливість оцінити розташування каменів у декількох площинах, оцінити їх щільність. а також отримати максимально достовірну інформацію про будову гепатобіліарної зони. Також доцільним для діагностики є призначення лабораторних методів обстеження, в тому числі загального аналізу крові, в якому може відмічатись лейкоцитоз, збільшення швидкості осідання еритроцитів, підвищення рівня білірубіну.

Лікування жовчнокам’яної хвороби

На сьогодні золотим стандартом у лікування жовчокам’яної хвороби вважається хірургічний метод, а саме лапароскопічна холецистектомія. Одним із малоінвазивних методів лікування є ударно-хвильова літотрипсія, втім, вона не забезпечує бажаних клінічних результатів. Лапароскопічна холецистектомія має цілий ряд переваг над іншими методами лікування, в тому числі відкритою холецистектомією. Перш за все це мінімальна травматизація, невеликі розрізи, короткий термін госпіталізації, зазвичай не більше 3-4 днів.

Втім існують випадки, коли можна обійтись лише медикаментозною терапією та дієтою. Дієтотерапія при ЖКХ  полягає в дробному харчуванні, 5-6 разів на добу, виключення із раціону продуктів, що стимулюють вироблення жовчі, шлункового та панкреатичного секрету. При явищах жовчної кольки хворому радять голод на 1-2 доби.

Також існують методи медикаментозного розчинення каменів. Для кожного із вищенаведених методів лікування існують свої покази та протипокази, розібратись із якими вам завжди радо допоможуть у нашому медичному центрі МЕДІЛЮКС. Звернувшись до нас ви можете бути абсолютно впевненими в компетентності та професіоналізмі наших лікарів.

Лікарі - гастроентерологи в МЕДІЛЮКС

Вараниця Галина Іванівна

Вараниця Галина Іванівна

Лікар-гастроентеролог вищої категорії

Детальніше

Грицун Наталія Анатоліївна

Лікар-гастроентеролог

Наші ціни на послуги Лікаря-гастроентеролога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги гастроентеролога Ціна, грн
Консультація гастроентеролога
450
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
300

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису