УЗД судин кінцівок у Вінниці

Серцево-судинна система — один з найважливіших і найскладніших комплексів людського організму. До прикладу, відкриття системи кровообігу Вільямом Гарвеєм входить в десятку найвидатніших надбань медицини. Сьогодні завдяки вивченню роботи серця, артерій та вен значно розширюються можливості в сфері діагностики, консервативного та оперативного лікування різноманітних патологій. При чому, мова йде не тільки про хвороби серцево-судинної системи, але й про онкологію, травматологію, гепатобіліарну хірургію, ревматологію та багато інших галузей. Результат лікування більшою мірою залежить від точності і своєчасності діагностики.

Що стосується судин кінцівок, найбільш доступним, швидким і в той же час інформативним методом діагностики являється УЗД. В наш час звичайна ультразвукова діагностика доповнюється більш точними та спеціалізованими методиками: доплерографією або дуплексним скануванням. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти УЗД артерій і вен нижніх або верхніх кінцівок на ультрасучасному апараті Vivid S70N від GE.

Актуальність обстеження

Показники захворюваності на патології судин кінцівок вражають. За останніми даними, тільки на варикозну хворобу нижніх кінцівок у розвинених країнах хворіють близько 90% жінок і 65% чоловіків. Судинні захворювання бувають вроджені та набуті; можуть стосуватись артерій, вен, капілярів або усіх судин одночасно; потребують консервативного або оперативного лікування. Але всі ці патології поєднує одне: необхідність в УЗ-діагностиці.

Завдяки УЗД можна дізнатись про:

 • Патологічні зміни в стінці судин (потовщення, наявність атеросклеротичних бляшок або тромбів, пошкодження венозних клапанів).
 • Характер враження різних шарів судини, % їх прохідності.
 • Швидкість та напрямок току крові.
 • Вроджені та набуті аномалії, новоутворення.
 • Сторонні тіла і емболи.
УЗД апарат

Симптоми, які потребують УЗД судин нижніх кінцівок

Хвороби судин нижніх кінцівок статистично зустрічаються частіше, особливо якщо мова йде про венозні патології — хронічну венозну недостатність, варикозну хворобу, тромбофлебіти, ПТФС та інші. Серед симптомів частіше всього зустрічаються наступні:

 • Підвищена втомлюваність під час фізичного навантаження або у спокої
 • Відчуття важкості в ногах надвечір
 • Свербіж, болі в нижніх кінцівках, відчуття розпирання
 • Набряки нижніх кінцівок (еластичні, після натискання залишається ямка)
 • Зниження температури шкіри ніг
 • Заклякання, парестезії, зменшення чутливості
 • Відчуття повзання мурашок по шкірі або часті судоми м’язів ніг
 • Відсутність або ослаблення пульсації на стегновій, підколінній артеріях або артеріях стопи (цей симптом визначає судинний хірург)
 • Підготовка до оперативного втручання (в цьому випадку потрібна передопераційна розмітка поверхневих вен)
 • Гіперпігментація шкіри, що свідчить про поганий відтік венозної крові
 • Атрофія м’язів однієї або обох ніг.

Симптоми, які потребують УЗД судин верхніх кінцівок

З верхніми кінцівками ситуація інакша. Проблеми в цій області частіше пов’язані з атеросклерозом, цукровим діабетом, травмами, новоутвореннями або васкулітами. Тому прояви наступні:

 • Оніміння однієї чи обох кінцівок
 • Атрофія м’язів однієї чи обох кінцівок
 • Больові відчуття на холоді, зниження температури шкіри
 • Посиніння або почервоніння шкіри після вулиці
 • Відсутність або послаблення пульсації на променевій артерії.

Для чого потрібна передопераційна розмітка вен?

При підготовці до оперативного втручання з приводу варикозної хвороби лікар-флеболог має отримати точні дані про маршрут великої та малої підшкірних вен нижньої кінцівки. Таку інформацію можна отримати лише за допомогою УЗД. Виконується розмітка хірургічним маркером або “зеленкою” прямо на шкірі ніг. Також відмічаються місця впадіння перфорантних вен, які обов’язково необхідно обробити під час втручання. Інакше може виникнути рецидив хвороби. Саме тому передопераційна розмітка вен під УЗД-контролем необхідна кожному пацієнту, який готується до хірургічного втручання з приводу варикозу! Ця проста і недорога процедура дозволяє спеціалісту працювати “не всліпу”, а також зменшує відсоток ускладнень і рецидивів майже до нуля.

Переваги і особливості різних режимів обстеженнях

Звичайне ультразвукове дослідження, доплерографія та дуплексне сканування — обстеження з однієї категорії. Але між ними все ж є відмінності.

 1. УЗД дозволяє оцінити загальну структуру судин. Стан їх стінки, сторонні тіла, бляшки, тромби, прохідність та діаметр просвіту.
 2. Доплерографія допомагає вирахувати швидкість кровотоку в різних судинах. На підставі порівняння симетричних вен і артерій між собою, а також порівняння швидкості кровотоку з референтними показниками можна запідозрити патологію.
 3. Дуплексне сканування — найсучасніший метод УЗ-обстеження у сфері ангіології. На відміну від доплерографії, дуплекс показує не тільки швидкість на напрям руху крові, але також геометрію судинного русла з усіма “завитками”, додатковими шляхами і колатералями.

В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти УЗД артерій та вен верхніх та нижніх кінцівок з дуплексним скануванням. Обстеження проводиться на високотехнологічному обладнанні з необхідними датчиками досвідченим та кваліфікованим спеціалістом. Серед очевидних переваг можна виділити:

 • Безболісність і неінвазивність
 • Швидкість
 • Доступність і низьку ціну
 • Високу інформативність
 • Універсальність
 • Безпечність і відсутність протипоказів, обмежень

Правила підготовки

Обстеження проводиться протягом 10-20 хвилин, не викликає неприємних відчуттів та показане пацієнтам будь-якого віку, в будь-якому стані. Спеціаліст наносить на шкіру спеціальний гель, який покращує контакт датчика зі шкірою та полегшує проходження ультразвукових хвиль. До обстеження не потребується специфічна підготовка — головне заспокоїтись та налаштуватись на співпрацю з лікарем (бо під час процедури вас попросять не ворушитись). Записатись на обстеження можна за контактними номерами, онлайн або безпосередньо на рецепції МЕДІЛЮКС.

Лікарі УЗД в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Лікар УЗД

Кокошко Олена В’ячеславівна

Лікар УЗД першої категорії

Крот Надія Олександрівна

Лікар УЗД другої категорії

Наші ціни на УЗД судин кінцівок у Вінниці

Наші послуги з УЗД Ціна, грн
УЗД нирок+судини нирок
420
УЗ дуплексне сканування судин брахіоцефальної ділянки: судини шиї
420
УЗ транскраніальна доплерографія: судини голови
350
УЗ дуплексне сканування артерій верхньої або нижньої кінцівки
500
УЗ дуплексне сканування артерій обох кінцівок
900
УЗ дуплексне сканування вен верхньої або нижньої кінцівки
400
УЗ дуплексне сканування вен обох кінцівок
700
Передопераційна розмітка верхньої або нижньої кінцівки
280
Передопераційна розмітка обох кінцівок
500
УЗ дуплексне сканування аорти, клубових артерій, нижньої порожнистої вени
300
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису