Лікування плевриту у Вінниці

Легені представляють собою дуже ніжний орган, якому може зашкодити будь-яке механічне подразнення. Тому зовні легені вкриті щільною оболонкою зі сполучної тканини – плеврою. Запалення цієї оболонки називається плеврит. Це патологія, яка потребує негайної діагностики та лікування, бо дуже швидко та часто призводить до ускладнень. В тому числі – грізних, наприклад медіастиніт або абсцес легені. На щастя, в лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС вміють лікувати якісно та вчасно. Кваліфікований лікар-пульмонолог зробить все для того, щоб пацієнт отримав ефективну схему терапії з урахуванням всіх індивідуальних особливостей та з огляду на доказову медицину.

Причини виникнення та симптоми плевриту

Плевра – не одношарова оболонка. Існує парієтальна ( пристінкова) та вісцеральна (легенева) плеври, між якими знаходиться щілина. В так званому плевральному мішку циркулює в’язка рідина, яка не дозволяє листкам тертись між собою. Між тим, ця тканина дуже багата на больові рецептори. Тому в тих випадках, коли плевра з якихось причин запалюється або зникає рідина і листки починають тертись, пацієнта турбують сильні болі в грудній клітці.

Причини плевриту різноманітні: від токсичного впливу деяких препаратів, до вірусного або бактеріального ураження. Класифікація поділяє плеврит за етіологією на бактеріальний, вірусний, хімічний, аутоімунний, посстравматичний та інші. Клініцистів також цікавить патогенез та морфологічний тип захворювання:

 • Непродуктивний або сухий плеврит – це коли між листками плеври зникає рідина і з’являються білкові нашарування. При цьому болі дуже виражені, пацієнт майже не може вдихнути та скаржиться на сухий кашель.
 • Вологий, продуктивний або ексудативний плеврит – це коли в плевральному мішку навпаки скупчується запальна рідина, але при цьому запалені листки більше притискаються, в них порушується кровопостачання та подразнюються больові рецептори. Пацієнт також не може вдихнути, але вже внаслідок обмеження екскурсії легень через надлишок рідини.

Крім болю, задишки та кашлю серед симптомів можна виділити хрипи та шум тертя плеври при аускультації легень, ціанотичність шкіри пацієнта, підвищення температури тіла та виражену загальну слабкість.

Хто має підвищений ризик захворіти на плеврит?

 • Люди, схильні до атопії та аутоімунних захворювань (вовчак, ревматоїдний артрит).
 • Ті, хто працює з речовинами та матеріалами, які накопичуються в легенях (вугіллям, асбестом, борошном).
 • Пацієнти реанімаційних відділень (застійна пневмонія, ТЕЛА та набряк легень можуть призвести до плевриту).
 • Люди із запальними захворюваннями кишківника (НВК, хв. Крона).
 • Онкохворі з первинними пухлинами або метастазами в легенях.
 • Люди, які примають ізоніазид, препарати прокаїнаміду, гідралазину.

Діагностика та лікування плевриту

В більшості випадків для постановки діагнозу плевриту достатньо вислухати скарги хворого та провести аускультацію легень. Але в деяких випадках доводиться призначати додаткові методи обстеження:

 • Рентгенографію ОГК в двох проекціях.
 • КТ ОГК (не обов’язково з контрастом), в том числі НДКТ.
 • Плевральну пункцію з наступною мікроскопією пунктату.
 • Різноманітні лабораторні дослідження, від загальноклінічних до імунологічних та алергологічних.

Як довго лікувати плеврит? Залежить від етіології та вираженості процесу. В більшості випадків достатньо усунути причину консервативно (виписати антигістамінні або протимікробні засоби). Але інколи доводиться робити декілька пункцій з евакуацією запальної рідини. Чи виліковується плеврит? У руках компетентного спеціаліста – обов’язково. Але задача пацієнта – звернутись в центр при появі перших симптомів.

Лікар пульмонолог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Цісар Ірина Юріївна

Пульмонолог

Наші ціни на послуги пульмонолога у Вінниці

Послуги пульмонолога Ціна, грн
Консультація пульмонолога
500
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису