Лікування плевриту у Вінниці

Легені представляють собою дуже ніжний орган, якому може зашкодити будь-яке механічне подразнення. Тому зовні легені вкриті щільною оболонкою зі сполучної тканини – плеврою. Запалення цієї оболонки називається плеврит. Це патологія, яка потребує негайної діагностики та лікування, бо дуже швидко та часто призводить до ускладнень. В тому числі – грізних, наприклад медіастиніт або абсцес легені. На щастя, в лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС вміють лікувати якісно та вчасно. Кваліфікований лікар-пульмонолог зробить все для того, щоб пацієнт отримав ефективну схему терапії з урахуванням всіх індивідуальних особливостей та з огляду на доказову медицину.

Причини виникнення та симптоми плевриту

Плевра – не одношарова оболонка. Існує парієтальна ( пристінкова) та вісцеральна (легенева) плеври, між якими знаходиться щілина. В так званому плевральному мішку циркулює в’язка рідина, яка не дозволяє листкам тертись між собою. Між тим, ця тканина дуже багата на больові рецептори. Тому в тих випадках, коли плевра з якихось причин запалюється або зникає рідина і листки починають тертись, пацієнта турбують сильні болі в грудній клітці.

Причини плевриту різноманітні: від токсичного впливу деяких препаратів, до вірусного або бактеріального ураження. Класифікація поділяє плеврит за етіологією на бактеріальний, вірусний, хімічний, аутоімунний, посстравматичний та інші. Клініцистів також цікавить патогенез та морфологічний тип захворювання:

 • Непродуктивний або сухий плеврит – це коли між листками плеври зникає рідина і з’являються білкові нашарування. При цьому болі дуже виражені, пацієнт майже не може вдихнути та скаржиться на сухий кашель.
 • Вологий, продуктивний або ексудативний плеврит – це коли в плевральному мішку навпаки скупчується запальна рідина, але при цьому запалені листки більше притискаються, в них порушується кровопостачання та подразнюються больові рецептори. Пацієнт також не може вдихнути, але вже внаслідок обмеження екскурсії легень через надлишок рідини.

Крім болю, задишки та кашлю серед симптомів можна виділити хрипи та шум тертя плеври при аускультації легень, ціанотичність шкіри пацієнта, підвищення температури тіла та виражену загальну слабкість.

Хто має підвищений ризик захворіти на плеврит?

 • Люди, схильні до атопії та аутоімунних захворювань (вовчак, ревматоїдний артрит).
 • Ті, хто працює з речовинами та матеріалами, які накопичуються в легенях (вугіллям, асбестом, борошном).
 • Пацієнти реанімаційних відділень (застійна пневмонія, ТЕЛА та набряк легень можуть призвести до плевриту).
 • Люди із запальними захворюваннями кишківника (НВК, хв. Крона).
 • Онкохворі з первинними пухлинами або метастазами в легенях.
 • Люди, які примають ізоніазид, препарати прокаїнаміду, гідралазину.

Діагностика та лікування плевриту

В більшості випадків для постановки діагнозу плевриту достатньо вислухати скарги хворого та провести аускультацію легень. Але в деяких випадках доводиться призначати додаткові методи обстеження:

 • Рентгенографію ОГК в двох проекціях.
 • КТ ОГК (не обов’язково з контрастом), в том числі НДКТ.
 • Плевральну пункцію з наступною мікроскопією пунктату.
 • Різноманітні лабораторні дослідження, від загальноклінічних до імунологічних та алергологічних.

Як довго лікувати плеврит? Залежить від етіології та вираженості процесу. В більшості випадків достатньо усунути причину консервативно (виписати антигістамінні або протимікробні засоби). Але інколи доводиться робити декілька пункцій з евакуацією запальної рідини. Чи виліковується плеврит? У руках компетентного спеціаліста – обов’язково. Але задача пацієнта – звернутись в центр при появі перших симптомів.

Лікар пульмонолог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Загоренко Анастасія В'ячеславівна

Лікар - пульмонолог

Наші ціни на послуги пульмонолога у Вінниці

Послуги пульмонолога Ціна, грн
Консультація пульмонолога
500
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
350
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису